Küçük işletmeniz için kısa video içeriği kullanmanın 12 etkili yolu

Sosyal medyanın çehresi kısa sürede önemli ölçüde değişti ve bugün kısa videolar, kullanıcıların haber alma araçları arasında hakim durumda. Instagram gibi bazı sosyal medya platformları videoyu bir özellik olarak kullanırken, TikTok gibi diğerleri ana iletişim biçimleri olarak kısa videoları kullanıyor. İşletmeler, müşteri katılımlarını iyileştirmeye ve satışlarını artırmaya yardımcı olmak için bu içeriği kendi sosyal medya sayfalarında kullanabilir. Bunun nasıl yapılacağına dair fikirleri paylaşmak için, Genç Girişimci Konseyi’nden 12 uzman aşağıdaki soruyu yanıtlıyor:

“Küçük işletmeniz için Instagram “Hikayeler”i, TikTok veya diğer kısa video içeriklerini kullanmanın yolu nedir ve neden hedefinize ulaşmada bu kadar etkili olduğunu düşünüyorsunuz?”

Video içeriğinizin gerçekten sizin ve işletmeniz için çalışmasını sağlamak için bu yöntemlerden birini kullanın.

1. İstemci sorun noktalarıyla bağlantı kurma

“Müşterilerimizin acı noktaları ve hedefleriyle bağlantı kurmak için Instagram “Hikayeler”i kullanıyoruz. Önemli olan, ürününüzün sektöre özgü bir sorunu nasıl çözebileceğini hızlı bir şekilde göstermektir. Takipçiler, müşteri olmanın avantajlarını gördüklerinde, web sitenizi ziyaret etme ve satın alma olasılıkları artar. ”

2. Medya kliplerini paylaşma

“Yılın belirli zamanlarında, hedef kitlemizin belirli yanıtları aradığı zamanlarda, sektörümüzdeki ilgili konular hakkında konuşmak için çeşitli haber programlarında ve diğer medya kuruluşlarında yer aldık. Bu kısa videoları web sitemizde yayınladık. Etkili çünkü ismimizi takipçilerimizin uzmanlığımıza ve fikrimize en çok ihtiyaç duyduğu yılın önemli zamanlarında alıyoruz. ”

3. Hızlı eğitim sunma

“Kısa videoların harika yanı, hemen etkiyi paylaşmaya zorlanmanızdır. Bir avukat olarak, hukukun açıklaması zor bir konu olabilir. Ancak hızlı grafiklerle bağlantılı görsel ipuçlarını kullanarak, önemli bilgileri izleyicilerimizle hatırlayabilecekleri ve gerçekten keyif alacakları bir şekilde paylaşabiliriz. ”

4. Bilgi ve reklam sağlama

“Son üç ay içinde tüm pazarlama planımı kısa TikTok tarzı videolar kullanmaya geçirdim. Trend olan ve işe yarayan budur. İnsanlar kısa ve basit video içeriği ister. Bu videoları bilgi ve ipuçları vermek, ayrıca ürünler ve yaklaşan web seminerleri için reklam vermek için kullandım. Bu videolar, normal içerik ve grafiklerden 10 kat daha iyi performans gösteriyor. ”

5. Kullanıcı tarafından oluşturulan içeriğin sergilenmesi

“YouTube ve Instagram’daki kısa videolarımızın bir parçası olarak kullanıcı tarafından oluşturulan içeriği de dahil ederek başarı elde ettik. Videolarımızda, kullanıcıların bizim yazılımımızla yaptığı örnek kampanyaları ve olumlu geri bildirimleri ekliyoruz, böylece insanlar başkalarının markamız hakkında ne düşündüğünü görebilir. ”

6. Tamamlanan alıcı yolculuğunu gösterme

“Hizmet sektöründe teklifler metalaştırılıyor. Herkes aynı şeyi satıyor ve siz daha iyi hizmetler sunsanız bile, standart sosyal pazarlama etkinlikleriyle öne çıkmak zor olabilir. Hikayeler ile müşterilerimize ve potansiyel müşterilerimize, tamamlanan alıcı yolculuğunun perde arkasından bir bakış sunarak, başarısında nasıl bir rol oynadığımızı gösteriyoruz. Kampanyalarımıza başka bir kanıt seviyesi daha ekliyor. ”

7. Markanın arkasındaki insanları paylaşmak

“Küçük işletmeler, markanın arkasındaki insanları tanıtmak ve onu insanlaştırmak için canlı akışı kullanabilir. Bazen bir işletme ile müşterileri arasında bağlantı veya duygu eksikliği olduğu için bir engel vardır. Ancak görüntüleyenlere ve potansiyel müşterilere markanıza farklı bir bakış açısı vermek için video içeriğini kullanabilirsiniz. ”

8. Ürün demoları oluşturma

“TutorMe çevrimiçi eğitim platformunu göstermeye yardımcı olmak ve marka hikayesini kısa ama ikna edici bir şekilde anlatmak için animasyonlu videolar kullandık. Hizmetimiz, faydaları tam olarak anlamak için etkileşim gerektirdiğinden, tüketiciler temel noktaları vurgulayan ve kısa ve uzun vadeli hedeflerine hitap eden kolayca sindirilebilir içeriği tercih ettikleri için video oldukça etkili oldu. ”

9. Kutu açma videoları yapmak

“Instagram “Hikayeler”i, markanızı zaten bilen ve seven kitlelerle bağlantı kurmak için harika oldu. Takipçilerinizi ve markanızı büyütmek için ücretli reklamlarla herhangi bir şey yapıyorsanız, bu, içeriğinizi daha da yükseltmenin harika bir yoludur. Bizim için son derece işe yarayan şey, farklı ürünlerin kutusundan çıkarılmasıyla ilgili video hikayeleri yapmaktı, bu da statik fotoğraflar veya resimlerle pek işe yaramıyor. ”

10. Hızlı, günlük güncellemeler sağlamak

“Instagram Hikayeleri özelliğini kullanarak inanılmaz bir başarı elde ettik. Instagram’daki yayınlarımızı daha büyük konseptleri veya etkinlikleri tanıtmak için kullanıyoruz ve hızlı günlük güncellemeler için “Hikayeler” kullanıyoruz. Bu, bize ulaştığında yeni güncel içerik yayınlama enerjisini kaybetmememizi, aynı zamanda şebekemizin bütünlüğünü korumamızı ve anlattığımız hikayenin kontrolünü elimizde tutmamızı sağlıyor. ”

11. Ödüllü yarışmalar oluşturmak

“Kısa video formatını, özellikle sadece 24 saat kaldıklarında, hediye yarışmaları ve diğer zamana bağlı teklifler oluşturmak için kullanıyoruz. Bu tür içerik hızla kaybolduğu için FOMO oluşturur ve izleyicileri hemen harekete geçmeye zorlar. En iyi etkiyi görmek için farklı biçimleri doğru içerikle birleştirmek önemlidir. ”

12. Bir satış sayfasına dikkat çekmek

“Instagram Hikayeleri, odağı bir satış sayfasına yönlendirmenin etkili bir yolu olabilir. Gerçekten işe yarayan kullandığımız bir yöntem, bir ürünü tanıtmaya adanmış hikayelerinizde gün boyunca 20-40 kısa video yayınlayarak bütün bir günü bloke etmektir. Ardından hikaye serisini öne çıkan özellik olarak kaydedin, böylece biyografinizin altında ve tablonuzun üzerinde görünecek ve satış sayfanıza misafir göndermeye devam edecek. ”

 

Kaynak: https://smallbiztrends.com/2021/04/using-short-video-content.html