E-posta pazarlaması için en iyi zaman ne zaman? E-posta zamanlama sanatı

Geçtiğimiz yıl her gün yaklaşık 294 milyar e-posta gönderildi. E-posta açma oranlarını en üst düzeye çıkarmak için içeriğinizi en uygun zamanda teslim etmeniz gerekir. E-posta zamanlaması, birkaç faktöre bağlı bir sanattır. E-posta teslimatınız için mükemmel zamanlamayı nasıl elde edeceğinizi öğrenmek için bu yazımızı okuyun.

E-posta pazarlaması için en iyi günler ve saatler ;

E-posta etkileşimi için istenen tıklama oranlarını elde etmek birkaç şey gerektirir. Elbette, e-postalarınızın güçlü satırlara ve açıklamalara ihtiyacı var. Ancak en iyi konu satırı bile yanlış zamanlanırsa tıklanmadan kalır. E-posta pazarlama hedeflerinize ve hedef kitlenize bağlı olarak, zamanlamanız değişir. Bir sonraki e-postanızı planlamadan önce, içeriğinizin kim olduğunu ve nedenini düşünün.

Kimin için yazıyorsun ?

Başarılı e-posta pazarlaması, açıkça tanımlanmış bir hedef kitleye dayanır. Tıklama oranları ve mükemmel zamanlama, her e-posta kampanyasının amacına göre değişir. E-posta yazarken, onu kişisel tutun. Duygu kullanın. Doğrudan harekete geçirici mesajlara gitmeyin. Bunun yerine, gerçek düşünceler veya yorumlarla harekete geçme çağrılarınıza ısının. Mükemmel e-posta zamanlamasını etkileyen birkaç tür e-posta içeriği vardır:

Öğrenme: Kişisel, kısa, sorulmadan ve duygusal, cana yakın bir dil olmadan giriş

Soru: Mevcut bir ilişkiye, açık bir CTA(Call to Action)’ ya dayanır ve alıcı kuruma hayır deme seçeneği verir.

Takip: Kısa ve esprili, selamla, koşulsuz.

Teşekkür: Takdir ve olumlu etki göstererek gelecekteki işbirliğinin yolunu açar.

Bu e-posta türlerinin her biri, teslimat için en iyi zamanı bildirir. İçerik hedefleriniz haftanın farklı günleri ve saatlerinde farklı yanıt oranlarıyla uyumludur. Aşağıda, hedef kitlenize ve hedeflerinize bağlı olarak e-posta teslimi için en iyi günler ve saatler hakkında daha fazla bilgi edinin.

Pazartesi ;

Her haftanın ilk günü, e-posta göndermek için en iyi veya en kötü gündür. İşe dönüşle birlikte insanların gelen kutuları taşar. Pazartesi günü planlanan   e-postalarınız için içeriği basit tutmak, onları açmanın en iyi yoludur. Promosyon e-postalarınızı haftanın ilk günü göndermeyin. Bunlar büyük olasılıkla açılmamış ve tıklanmamış kalacaktır. İş içeriğine odaklanın ve uzun haber bültenlerinden kaçının. Pazartesi e-posta içeriği için ideal hedefleriniz bir takip, soru veya teşekkür olabilir. Bunlar, alıcıların hızlı bir şekilde okuması için zaman verir. Ayrıca, hafta boyunca otomatik e-posta hatırlatıcıları göndermeniz için zaman sağlarlar.

Hafta ortası (Salı’dan Perşembe’ye) ;

Genel olarak, pazarlamacılar Salı gününün e-posta göndermek için haftanın en iyi günü olduğunu kabul ederler. Salı ve diğer hafta ortası günleri için e-posta zamanlaması saat 11:00 civarına düşüyor. Bu sefer, çalışanların sektörler genelinde genel iş akışlarını izler. Büyük olasılıkla, insanlar çalışma haftasına göre bir rutine alışıyorlar. E-posta ile pazarlama, en iyi açmaları, tıklamaları ve yanıtları elde etmek için çalışanların rutinlerini takip eder. Hafta ortasını hedeflemek, insanlara daha uzune-postaları okuma zamanı sağlar. E-postaları tanıma ve sorma türleri, hafta ortası için en iyisidir. İçeriğinizi işlemek için daha fazla zamanla, abone tıklama oranları artar. Bunu, odaklanmış kampanya hedefleriyle kendi yararınıza kullanın.

Cuma ;

Hafta ortasından sonra, e-posta göndermek için en iyi günler Cuma günleridir. Teslimatı saat 11:00 civarında planlarsanız tıklama oranlarınız en yüksek olacaktır Öğleden sonra için e-postalar planlarsanız, daha ince harekete geçirici mesajlar içeren kampanya hedeflerini düşünün. İnsanlar ofisten çıkarken, e-postalar daha kolay etkileşim sağlamalıdır. Haber bültenleri gibi kelime içerikli içerikler daha az başarılıdır, tanıtımlar ise daha basit etkileşim sunar.

Hafta sonu ;

İş yeri kültürünüze ve politikanıza bağlı olarak, çalışanlar hafta sonu e-postaları kontrol edebilir veya etmeyebilir. Eğer öyleyse, e-posta zamanlaması için en iyi gün Pazar akşamıdır. Genellikle hafta sonu daha az e-posta gönderilir, bu nedenle ilgi çekebilirler. Hafta sonu, zengin içerik içeren e-postalar veya daha yavaş harekete geçirici mesajlar daha fazla açma ve tıklama çekebilir. Takipler ve teşekkür ederiz, bu sunum dönemi için ideal içerik hedefleridir.

Mükemmel zamanlama size ve doğru araçlara bağlıdır.

Mükemmel e-posta zamanlamanız içerik ihtiyaçlarınıza göre değişir. Kampanya hedefleri ve hedef kitleniz dışında tutarlılık çok önemlidir. Gerçekten mükemmel zamanlamadan yararlanmanız için, e-postalarınız aboneler tarafından beklenmedik olmamalıdır. Planlanmış e-postalar için en uygun zamanın Salı veya Cuma günleri 11:00 olduğunu biliyorsanız, e-postalarınızı bu saatler için planlayın. Teslimat sürenizi farklılaştırmak için serbest bırakmayı saatin dakikalarına ve sessiz dakikalara göre değiştirebilirsiniz. Sessiz dakikalar, e-postalarınızın rakip gelen kutusu alanından sıyrılmasına yardımcı olabilir.

Doğru araçlarla, pazarlama ekibinizin üzerindeki yükü azaltmak için otomatik e-postalar gönderebilirsiniz. Hatta yaygın kampanyalar için en uygun açılışları ve tıklamaları sağlamak için saat dilimine göre dağıtımı planlayabilirsiniz. Otomatik yeniden göndermeler, açılmamış e-postaları da mükemmel şekilde takip etmek için idealdir.

Optimum teslimat pencerenizi test etmek, e-postalarınız için mükemmel zamanlamayı da daraltabilir. A/B test araçları ve üst düzey test kitleri, mevcut abonelerin neyi tercih ettiğini belirlemenize yardımcı olabilir. Bu bilgi, kampanya yanıtını ve etkinliğini artırır.

Dikey yanıtın otomatik e-postalarıyla ana e-posta zamanlaması ;

Artık e-posta zamanlama sanatını daha iyi anlıyorsunuz, güvenilir bir platforma ihtiyacınız var. Otomasyonun ve mükemmel zamanlanmış teslimatın avantajlarını biliyorsunuz. Basit otomasyon, teslimat, test ve şablonlar sunan bir araç bulmak zordur.

 

verticalresponse