90 yılda Türkiye dünyanın neresinde?

Portakal Pazarlama Danışmanlığı, Cumhuriyet’in 90’ıncı yıldönümünde, “Cumhuriyetin 90’ıncı yılında dünyanın neresindeyiz?” başlıklı bir e-kitapçık hazırladı. Tamamını PDF olarak buradan indirebileceğiniz bu kitapçığın özetini aşağıdaki infografikte bulabilirsiniz.

Türkiye cumhuriyetinin kuruluşunun üzerinden tam 90 yıl geçti. Bu 90 yılda yokluk içinden 74 milyonluk sanayileşmiş bir ülke çıktı. Ancak 100 yıla merdiven dayayan bu öykünün içinde hem başarılar hem de başarısızlıklar var.

Önümüzdeki 90 yıla daha sağlıklı bakabilmek için, başardıklarımız kadar başaramadıklarımızı da önümüze koyup bir düşünmemiz gerekiyor.

Cumhuriyet’in 90’ıncı yıldönümünü kutlarken biz de bu büyüme ve gelişme çabasına küçük de olsa bir katkı vermek, müşterilerimizin, okuyucularımızın gelecek vizyonuna bir pencere açabilmek için bir kitapçık hazırladık.

“Cumhuriyetin 90’ıncı yılında dünyanın neresindeyiz?” başlıklı rapor Portakal Pazarlama Danışmanlığı’nın kurucu ortağı Güventürk Görgülü tarafından TÜİK, DPT ve benzeri kurumların verileri esas alınarak hazırlandı.

Milli gelirden sağlığa, eğitimden dış ticarete kadar Türkiye’nin 90 yıllık ekonomik ve sosyal göstergeleri içinde başarıları ve başarısızlıkları ortaya koymaya çalışan kitapçıkta BM insani gelişme endekslerine göre Türkiye’nin dünya sıralamasındaki yeri de ele alınıyor.

Portakal Pazarlama Danışmanlığı’nın müşterileri ve okuyucuları için Cumhuriyet’in 90. yıl armağanı olarak hazırladığı kitapçığın tamamını PDF olarak buradan indirebilirsiniz.

cumhuriyetin_90_yili

Yukarıdaki infografikteki yer alanları ve daha detaylı verileri bulabileceğiniz, Güventürk Görgülü tarafından hazırlanan “Cumhuriyetin 90’ıncı yılında dünyanın neresindeyiz?” başlıklı e-kitapçığı indirmek için tıklayın >>

Creative Commons License
90 yılda Türkiye dünyanın neresinde? by Portakal Pazarlama Danışmanlığı is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License. Based on a work at http://www.portakalonline.com/.

“90 yılda Türkiye dünyanın neresinde?” üzerine bir yorum

  1. Elinize sağlık. Geriye bakarak öğünmek güzel bir duygudur. Geleceğe bugünden bakmak için benchmarking yapmak gerek. Hangi konuda Dünya’nın kaçıncısıyız? Böye bir infografik yapılabilir mi? Olsa ilginç olurdu!

Yorum yapın