Yüksek dönüştürücü açılış sayfaları oluşturun

Açılış sayfaları ziyaretçileri müşteriye dönüştürmek için vardır. Açılış sayfaları eğer doğru bir şekilde uygulanmış ise, hedeflenen, spesifik, bilgilendirici ve oldukça güçlüdürler.

Yanlız, eğer ziyaretçileri müşteriye dönüştürmek istiyorsanız, onların sitenizle etkileşimde kalmasını sağlamalısınız. Bu demek oluyor ki, iyi bir tasarıma, değerli bilgilere ve tabiki harekete geçirmek için iyi bir davete sahip olmak.

Her gün bir çok açılış sayfasının tasarımında emeği geçen biri olarak, işte bir sonraki öncü kuşak makinenizi oluşturmak için aklınızda tutmanız gereken 6 favori taktik.

  1. Ne sattığınızı ve kimi hedeflediğinizi bilin.

Açılış sayfaları çok spesifik olduğundan, bir şey diğer hepsine uymaz. Ilk olarak, ne sattığınızı ya da ne tanıttığınızı bilin. Ikinci olarak, kime sattığınızı bilin. Bu belki sizin alıcılarınızdan biri olabilir. Bir defa hedef kitlenizi belirlediğinizde; başlığınızı, içeriğinizi ve o hedefe uyacak eylem çağrısını ayarlayabilirsiniz.

  1. İnanılmaz bir başlık oluşturun.

Ziyaretçilerin sizin sayfanıza girdiğinde gördüğü ilk şey sizin başlığınızdır. Başlığınızın ilgi çekici, etkileyici ve bu saydan ne bekleyebilecekleri hakkında fikir verebilicek şekilde olması gereklidir. İyi bir başlık kısa ve nettir. Mesela, yazılım şirketi CRM için olabilecek iyi bir başlık; “ Küçük işletmeler için kolay CRM ve pazarlama otomasyonu.” Bu başlık küçük işletme sahiplerini hedefler, ürünü açıklar ve ilgi çekicidir çünkü kullanıcılara bu ürünün kullanımının diğer seçeneklerden daha kolay olduğunu söyler.

  1. Avantajları açıklayarak değer sağlayın.

Ziyaretçilerin ilgisini çektiniz, şimdi sıra onlara neden size kişisel bilgilerini vermeleri gerektiğini açıklamaktadır. Sizinle etkileşim haline geçerek alacakları değeri ve potansiyel müşteriye dönüşmeleri ve sağlanacak avantajları açıklamak için kısa metin ve işaretler kullanın. Onları satış konuşmalarınızla bunaltmayın, sadece onlara sizin ürününüzün ya da hizmetinizin niçin/nasıl onların hayatlarını geliştireceğine yönlendirin. Müşteri açısından düşünün.

  1. Bir eylem çağrısı içerin.

Şimdi ziyaretçiler açılış sayfanızı okudu, şimdi ne olacak ? Onlara ne yapacaklarını söylemelisiniz. Onlardan sitenize kaydolmalarını isteyin; onlara kişisel bilgilerini sorun. Eylem çağrısı açık olmalıdır ve bir hareket veya cevaba teşvik edici olmalıdır. Eklenebilecek bir kaç sağlam aktif kelime: Kaydol, İndir, Keşfet, Bağışla vs. Ziyaretçilerinizi sayfanızda harekete geçirmeyi istemelisiniz.

Eylem çağrınızı göz çarpıcı yapabilecek bir kaç yol:

  • BÜYÜK yapın.
  • Yazının rengini değiştirin.
  • Yazıyı sayfaya düzgünce yerleştirin. Okuyucuları aşşağıya kaydırmayın.
  1. K.T.A

Evet, yeni dönemde, Kısa Tut, Aptal. Metininizi ve eylem çağrınızı açık ve anlaşılır yapın. Ziyaretçiler tam olarak ne için kaydolduklarını bilmeli. Ziyaretçileri başka sayfalara yönlendirecek tonlarca linki sayfanızda bulundurmayın, ziyaretçileri kaydolma formunu bulana kadar sayfanızda dolandırıp durmayın ve bütün butonların ve eylem çağrılarının göze çarpıcı olduğundan emin olun.

  1. Görsel olun.

Bir duygu ya da bir eylemi gösteren grafikler basittir, yanlız bu, açılış sayfanızı görsel olarak çekici hale getirirken, insanları kayıt formunu doldurmaya çekmeye etkileyici bir yöntem olabilir. İnsanlar okumaya daha az vakit ayırdığı için, neredeyse kimse tarafından okunmayacak bir paragraftansa ürününüzü, servisinizi, eylem çağrınızı görüntü yoluyla göstermeniz daha önemli. Büyük butonlar ve renk kontrastları diğerlerine göre açılış sayfanızın belirli kısımlarını daha çarpıcı yapar. Dizaynı kullanın. Yaratıcı olun.

  1. Test edin.

Sonuç olarak, her zaman önerdiğimiz gibi, test edin, test edin ve daha fazla test edin. Bir kaç farklı açılış sayfası oluşturun ve hangisinin en iyi uygulandığını görün. Sonunda, bu sadece onların kişisel bilgilerini toplamaktan ve onları nitelikli birer öncüye dönüştürmekten ibarettir. Biraz daha fazla yaratıcı olmayı gerektirebilir ve biraz zaman alabilir, ama neyin çalışıp neyin çalışmadığını test etmek şirketine katkı sağlar. Net.

Açılış sayfaları etkileyici inbound pazarlama stratejileri için kritik önem taşır. Bu taktikleri uygulayın ve sonuçları görmeye başlayın.

Kaynak: www.business2community.com