Youtube’da para kazanmak için artık 10.000 görüntülenme şart

Çektiğiniz videoları Youtube’a yüklerken aynı zamanda para kazanmayı hiç düşündünüz mü? Bunun için videolarınızın oldukça popüler olmaları gerekecek.

Youtube partnerlik şartlarında yapılan değişiklikler

Youtube, iş ortaklığı programına katılan kullanıcıları sınırlayan yeni yönergeleri açıkladı. Yeni yönergelerle birlikte, programa katılabilmek için Youtube’a yüklediğiniz videoların toplam 10.000 görüntülenmeyi geçmesi gerekiyor.

Youtube Ürün Oluşturma Başkan Yardımcısı Ariel Bardin, Youtube Creator Blog’da “Bu yenilik bize herhangi bir kanalın geçerliliğini belirlemek için bilgi veriyor.” dedi. Ayrıca bu yenilik, kanalların topluluk yönergelerimize ve reklamveren politikalarımıza uyup uymadığını onaylamamızı sağlıyor. Eşiği 10 bin görüntüleme tutarak, para kazanmaya istekli kullanıcılarımız üzerinde pozitif bir etkisinin olmasını sağlıyoruz.” dedi.

İş ortaklığı programında önceden kayıtlı olan bir küçük işletme kullanıcısıysanız, toplamda 10.000 görüntülemeye ulaşmamış olsanız bile daha önceden bir miktar gelir elde ettiyseniz bu parayı alabileceksiniz. Youtube’a göre 6 Nisan’a kadar kazanılan tüm paralar sizin.

Ve nihayet 10.000 görüntülenmeye ulaştığınızda Youtube, kanalınızı inceleme sürecine sokacağını söylüyor. Bu süreçte kanalınızdaki içeriğin programın yönergelerine uygun olup olmadığı belirleniyor.

Bu süreçte kanalınızdaki içeriğin programın yönergelerine uygun olup olmadığı belirleniyor.

Bardin, bunun başkalarının içeriğini kopyalayan ve kendi kanalına izinsiz yerleştirip bundan gelir elde eden içerik oluşturucularına tepki olduğunu söylüyor.

Bu yeni talimatların, bazı büyük reklamverenlerin siteden ayrılma kararından sonra çıkarılması göz ardı edilemez.

Peki bu gelişme küçük işletmenizin stratejisini nasıl etkiler?

İş ortağı programının yeni standartlarına uymayan çok sayıda küçük işletmenin var olduğu bir gerçek. İçeriklerinizden para kazanmak istiyorsanız 10.000 baremini geçmeniz gerekiyor. Dolayısıyla, içerik bir sorun değilse, bu eşiğe ulaşmanız yalnızca bir izleyici meselesi. Aynı zamanda sizin Youtube üzerindeki istikrarınıza bağlı.

Daha hızlı bir şekilde 10.000 görüntüleme elde etmek için mevcut içeriğinize bakın. En çok hangi videolarınız izlendi? Bunun nedenini belirleyin ve kendinize göre bir kazanç formülü çizip bunu uygulayın.

Ayrıca, tüm umutları yalnızca birkaç videoya yüklemek pek mantıklı değil. 10.000 görüntülenmeyi üst sıralara çıkarmak, daha çok video üretmekle çok daha kolay olacaktır.

Videoları Youtube’a yüklemeyi bitirdikten sonra, videolarınızı sosyal medyada veya şirketinizden gönderilen e-posta güncellemelerinde tanıtmaya zaman ayırın. Videonuzu sonrasında kendi web sitenize de eklemeyi unutmayın.

Kaynak: https://www.smallbiztrends.com