Yerel işletmelerde pazarlama stratejileri

Ekonomi, covid-19 salgınının etkilerinden kurtulmaya devam ederken, birçok yerel işletme kendilerini pazarlamada “yetişme modu”nda buluyor. Şimdi müşterilerinize ve iş bağlantılarınıza geri dönmenin tam zamanı.

İşte yerel işletmenizi güçlendirmek ve 2021’de geri dönmek için 4 pazarlama ipucu:

Nasıl olduklarını öğrenmek ve aynı zamanda burada olduğunuzu hatırlatmak için iletişimde kalın

Geçen yıl bir miktar iletişimde gerilemiş olsanız bile, bazı müşterilerinizin hizmetlerinizi kullanmaya hazır olmayabileceğini aklınızdan çıkarmayın. Ancak giderek daha fazla insan aşılandıkça ve işletmeler toparlanmaya başladıkça çeşitli pazarlama kanalları aracılığıyla insanlara ulaşmak için harika bir zaman. Kısaca, onlara nasıl olduklarını sorun, işletmenizdeki önemli değişikliklerden bahsedin ve tabi ki ilgili ürünlerin ve özel tekliflerin üstünde durun.

Dijital pazarlama erişiminin ötesine geçin

İşletmenizi pazarlamak için yalnızca e-postaya veya sosyal medyaya güvenmeyin. Telefonu alın, doğrudan mail kartpostalı gönderin ve bu yöntemleri dijital pazarlama çabalarınızla birleştirin. Müşterilerinizle ne kadar çok etkileşim kurmaya çalışırsanız, sizi ve işinizi görme ve hatırlama olasılıkları o kadar artar.

Görünürlüğünüzü en üst düzeye çıkarmak ve müşterilerin kendilerini güvende hissetmelerini sağlamak için tabelalar, afişler ve vitrinler kullanın

Konumunuzu güncellemek, müşteri güvenliğini arttırmak ve görünürlüğünüzü arttırmak için mükemmel bir zaman. Özel ürünlerinizi tanıtmanın ve markanızı sergilemenin yanı sıra çalışma saatlerinizi değiştirmeniz, sosyal mesafe talimatları eklemeniz, kaldırım kenarından teslim alma kuralları getirmeniz gerekebilir. Bunların hepsi şu anda müşterileri çekmenin önemli yollarındandır.

Özel markalı giysiler kullanın ve kendi markanızı giyin

Şu anda covid-19 güvenlik yönergelerinin bir parçası olan zorunlu maske kullanımı sayesinde, özel markalı giysiler giymek öne çıkmanıza gerçekten  yardımcı olabilir. Özel markalı gömlekler veya üniformaların yanı sıra logonuzun  basıldığı  yüz maskeleri takmak, ekibinizin profesyonel görünmesine ve müşterilerinizin üzerinde olumlu bir etki bırakmasına yardımcı olacaktır.

 

Yorum yapın