Uyku kalitenizi artıracak 5 uygulama

Ortalama bir çalışan yılda 8.5 iş gününü düzgünce uyku çekemediği için kaybediyor. Bunun sebebi büyük ihtimalle size durmadan bildirim gönderen, bir parçası olduğunuz hizmetler ve sosyal ağlar.
Sonuç olarak, işe gittiğimizde konsantrasyon ve katılım eksikliğinden ötürü sıkıntı yaşıyoruz.

Burada da bitmiyor. Uykunun gücü aynı zamanda daha yaratıcı ve daha iyi bir lider olmakla da ilişkili. Hatta uyku, duygusal zekamızı da iyileştiriyor. Dolayısıyla, tabii ki daha iyi uyumamızı amaçlayan bir teknolojik yükselme gerçekleşti. Buyurun, Index.co community’den alınan çalışmalar arasından en rahat uykuyu uyumanıza yardımcı olmak için seçilenler:

Withnings:

Akıllı bir alarm sistemi olan Aura ile birlikte Withings, iyiliğinizi ve uzun süreli sağlığınızı olumlu yönde geliştirmenize yardımcı olmak istiyor.

Auro çevrenizi gözetliyor ve böylece en iyi şekilde kullanılan ışık ve kişiselleştirilmiş müzik ile sizi uykunuzdan uyandıracak en iyi zamanı buluyor. Minnie Riperton ve sahte bir ışığa uyanmak hiç bu kadar gerekli hissettirmemişti.

SleepImage:

Yemeklerin, egzersizlerin ve kafein tüketiminin uykunuzu nasıl etkilediğini hiç düşünmüş müydünüz?  SleepImage düşündü. Bu uygulama, davranışlarınızı ve alışkanlıklarınızı düzenleyerek daha iyi bir uyku uyuyabileceğiniz konusunda size öneriler vermek için uyku kalitenizi ölçüyor.

Size uyku kalitesinin önemini öğreterek hayatınızın kontrolünü ele geçirmek istiyor. Yatak arkadaşınız bunun için teşekkür edecektir.

Fatigue Science:

İçinizdeki Patches O’Houlihan’ı Fatigue Science ile bulun. Bu uygulama, bileklik aracılığıyla size uyku ve yorgunluk analizleri sunuyor. Bunu, uykunun iyileşme ve yaralanmadan korunma için şef olduğunu söyleyen bilgilere dayanarak, spor takımınızın performansını ve sağlığını geliştirmeniz için yapıyor.

Oyuncularınızın uyku performanslarına bakın ve iç görüleri bir adet gösterme panelinde okuyun ki, kim gece iyi bir uyku çekmiş ya da çekmemiş görün. Böylece anormallikleri probleme dönüşmeden tanımlayabilin.

FraSen Inc.:

FraSen Inc.; akıllı, kişiselleştirilmiş ve giyilebilir bulut temelli teknoloji işinde olan bir uygulama.

Daha huzurlu bir uykuya erişmeniz için uygulamanın Neurofeedback Sleep Mask (NSM) özelliği biyolojik sinyalleri takip ediyor, beyin aktivitelerinizi sizi “sendeleme olmadan” uygun bir zamanda uyandırabilmek için gözlemliyor.

Sleep Genius:

Uzayda yaptıkları gibi uyumak istiyorsanız Sleep Genius’ı takip edin. Bu uygulamanın temeli NASA için yürütülen ve astronotların uyumasına yardımcı olan bir uygulamaya dayanıyor. Yani emin olun ki şekerleme yapma konusunda bir şeyler biliyorlar!

Bu uygulama ise, ideal uyku için rahatlamanıza yardımcı olacak ve size kademeli olarak uyarı alarmı verecek şekilde dizayn edilmiş özel müzik ve sesler kullanıyor. Gün ortası kısa uykuların hayranı mısınız? Uygulama bunları da takip edecek ve siz yeniden enerji dolduğunuzda sizi uyandıracak.

Yazar: Jennifer Ho
Kaynak: thenextweb.com