Twitter medya kitaplığı, sosyal medya yöneticilerine daha cazip olmayı amaçladı

Twitter, “Twitter medya kütüphanesini” yeniledi. Mart ayında tekrardan duyurulan medya kütüphanesi, aynı görsel içeriğin tekrar paylaşımını kolaylaştırmak için şimdiye kadar Twitter üzerinden yüklediğiniz tüm resimleri, videoları ve GIF’leri topluyor.

Twitter sosyal medya temsilcisi Sandra Vega, değişen medya kütüphanesinin gerekçesini Mart ayında resmi bir yazı ile Twitter for Business bloğunda açıkladı.

Vega, “Sosyal medya yöneticileri iyi görselleri kullanmayı seviyorlar, ve bir Tweet’e medya eklemenin yalnızca etkileşimi arttırmakla kalmayıp aynı zamanda Tweet’lerin öne çıkmasına da yardımcı olduğunu biliyoruz.” dedi.

Twitter, son zamanlarda, Twitter for Business e-posta listesine Vega’nın yazdığı siteye yönlendiren bir link ile hatırlatma maili gönderdi.

Twitter’ın bu özelliği teşvik etme isteği şaşırtıcı değil. Twitter tutarsız kullanıcı büyümesi ile birlikte mikroblog platformu ile trafik ve etkileşimi arttırmak için elinden gelen her şeyi deniyor. Fotoğraf, video ve GIF gibi görsel öğelerin daha fazla kullanılması, sitedeki etkileşimi arttırabilir.

Vega’nın açıklamasına göre:“Çok az insan, görsel olarak cazip bir Tweet’in arkasında, ekran görüntüleri, video dosyaları, GIF’ler ve kayıtlı görüntüler ormanına dönüşen bir sosyal medya yöneticisinin bilgisayarının masaüstünü hayal edebiliyor.”

“Bunun yerine, Twitter’ın bu yeni medya kütüphanesi ile, aynı sosyal medya yöneticileri karışık masaüstlerinde bir görsel içeriği aramak yerine, daha önceden kaydedilmiş içeriğe daha kolay ve hızlı bir şekilde erişebilecekler.” dedi.

Sosyal medya yöneticilerinin ve küçük işletme sahiplerinin, burada kaydedilen zamanını kesinlikle takdir edebilirsiniz.

Hatta kütüphane üzerinden Tweet’lerinizi zamanlayabilirsiniz.

Vega açıklamalarına, “Daha iyi dosya organizasyonu için dosyalar türe göre düzenlenebiliyor, böylece sevimli kedi GIF’lerini kolayca bulup kullanabileceksiniz.” açıklamalarını ekledi. Vega, “Mümkün olduğunca ön planda olmak mutlak bir zorunluluk olduğu için, atacağınız Tweet’leri hazır olduğunuzda kullanacağınız  kütüphaneye yükleyebilirsiniz” dedi.

Twitter medya kitaplığına  ulaşmak için, Twitter platformunda “Twitter Reklamları” bölümüne giriş yapın. Ardından, “Reklam Öğeleri” sekmesinin altındaki düğmeyi tıklayın. Böylelikle daha önceden kullandığınız veya ileride kullanmayı düşündüğünüz görsel içerikleri, videoları, GIF’leri kolayca takipçilerinizle paylaşabilir ve ayrıca, bir Tweet’i ileri bir saate ayarlayabilirsiniz. Böylece bilgisayarın masaüstünde zaman kaybetmezsiniz.

Kaynak:https://smallbiztrends.com