Twitter, maske kullanımıyla ilgili tweetleri açık hava reklamlarına dönüştürdü

Twitter’ın gerçek kullanıcıların tweetlerini reklam olarak yayınladığı açık hava pazarlama kampanyaları devam ediyor. Maske kullanımını teşvik etmeyi amaçlayan yeni kampanyasında Twitter, ABD’nin yedi şehrinde binalara, yollara, hatta gemilere maske kullanımıyla ilgili tweetleri yansıttı.

Twitter ayrıca platformda farkındalığı artırmaya yardımcı olmak için maske takan emojiyi DM reaksiyonları menüsüne ve #WearAMask hashtag’ine ekledi; sahip olduğu profillerin birçoğu ise maske temalı headerlara ve profil fotoğraflarına sahip olacak.

“Bir pandemi sırasında bütün havalı çocuklar maske takar. Havalı bir çocuk ol, tamam mı?”“Tamam, Seattle. Maske aynı zamanda burnunuzun ÜZERİNDEN de geçer.”

“Hey, güzel maske’ yeni tavlama cümlesi mi?”

“Bu maskelerin en iyi yanı şu ki tuhaf biri gibi görünmeden müziğime eşlik edebiliyorum.”

 

Reklamlar pazar günü, Times Meydanı’ndan Sunset Bulvarı’na kadar şehirlerin yoğun trafiğe sahip bölgelerindeki reklam panolarına, duvar resimlerine, sembolik yapılara ve kaldırımlara gömülü tweetlerle yayınlandı. Mart ayından bu yana maskelerle ilgili 100 milyondan fazla tweet atan sosyal medya sitesi, ücretsiz maske de dağıtacak.

Twitter ayrıca platformda farkındalığı artırmaya yardımcı olmak için maske takan emojiyi DM reaksiyonları menüsüne ve #WearAMask hashtag’ine ekledi; sahip olduğu profillerin birçoğu ise maske temalı headerlara ve profil fotoğraflarına sahip olacak.

Twitter corona virüsle ilgili yanlış bilgileri de engelliyor. Geçen ay, virüsle ilgili yanlış bilgiler içerdiği için 14.900 tweet’i kaldırdığını ve mart ayından bu yana 4,5 milyon hesapla mücadele ettiğini açıkladı. Ancak Twitter, eksik veya tartışmalı bilgi içeren her tweet’e karşı işlem yapamayacağını söyledi.