Tatil planı yaparken size yol gösterecek 5 internet girişimi

Haziran’a girdik, yaza çok az kaldı ve muhtemelen güzel bir tatili hak ettiğinizi düşünüyorsunuz.

Ama bu çok ihtiyacımız olan tatiller seyahat öncesi, sırası ve hatta sonrası yapmamız gereken planları da beraberinde getirir. Bu durum 2014 yılında ABD’de yaşayan ailelerin %89’unda hiç hoş olmayan bir stres yaratmış.

Neyse ki internet, tatil planlamalarımızın tam ortasında ve Apple’ın seyahatinizi planlarken “bunun için bir uygulama var” demesi adına daha doğru bir zaman olamazdı.

Seyahat ve eğlence pazarları gelişiyor ve her zaman istediğiniz sistemli, stressiz bir tatilci olmanın önündeki engeller kalkıyor.

Bu hafta tatile gitmeye karar verdiğiniz an hayatı kolaylaştıracak 5 internet girişimciliğine dikkat çektik.

2

Varış noktanı seç: Owegoo

Öncelikle nereye? İnternet üzerinden bir rezervasyon sitesine giriyorsunuz ama gideceğiniz yeri aramakta zorlanıyorsunuz (dünya çok büyük!). Ne tür bir tatil yapmak istediğinizi biliyorsunuz ama neresi olduğunu bilmiyorsunuz.

Size iyi haberlerim var, Owegoo bu sorununuzu çözecek. Mesela “kumsal” yazın ve bununla ilgili gidilecek yerler listelerinden ilham alın. Ve nereye gideceğinizi bulur bulmaz, uçuşunuzu ve otelinizi hepsinin tek bir yerde toplandığı platformdan rezerve edebilirsiniz.

Yolculuğu planlamak: Favoroute

Nereye gideceğinizi buldunuz, şimdi yolculuğunuzu planlamanız gerek. Seyahat tutkunlarının buluşma noktası Favoroute’da, dünyanın dört bir yanından seyahat anıları paylaşılıyor ve gizli noktaları keşfetmek isteyenler için fikirler veriliyor.

Kim bilir belki yaz tatiliniz, sizin de seyahatlarınız hakkında paylaşımda bulunarak Favoroute topluluğuna katkı sağlamanıza sebebiyet verir.

Masrafları takip etmek: Splitwise

Tatil harika, arkadaşlarla olmak eğlenceli ve ikisinin birlikteliği harikulade zaman anlamına gelir. Bu denklemin tek sorun olan kısmı ise para.

Kimin neyi ödediğini takip etmek can sıkıcı olabilir ve dikkat edilmezse gereksiz gerginlikler yaratabilir.

Splitwise tatiliniz boyunca harcamalarınızı kaydeder ve kimin ne kadar ödemesi gerektiğini otomatik olarak hesaplar.

3

Meşgul Kalmak: Tiqets

Teoride, müzeleri gezmek ve turistik faaliyetlerde bulunmak kulağa çok hoş gelir. Ama gerçekte, çok fazla sırada beklemeyi ve sabırlı olmayı gerektirir. Tiqets teorideki beklentilerinizi karşılamak adına bu platform aracılığıyla bütün gezileriniz için rezervasyonlarınızı gerçekleştirmenizi sağlıyor.

En sonunda biletlerinizi önceden almayı akıl ettiğiniz için artık siz de sıra beklemeyen o kişi olabilirsiniz.

Anıları oluştumak ve kaydetmek: MyAlbum

Tatiliniz bitti ve bir sürü fotoğraf dışında geriye dönüp bakabileceğiniz bir şey kalmadı.

MyAlbum’ün kurucuları en güzel anılarınızı korumanın ve sunmanın değerli olduğuna inanıyor. Bu nedenle oluşturdukları ürün, fotoğraf yüklemenize ve kendinize özel albüm yaratmanıza olanak sağlıyor.

4

 

Kaynak: http://thenextweb.com