Sosyal pazarlama için kısa video kullanmanın altı yolu

Kısa video uygulamaları şu anda trend. Hindistan’da Tiktok’un yasaklanmasının ardından kısa videolar için pek çok alternatif sosyal platform ortaya çıktı. Örneğin Instagram, kısa videoları sergilemek için “Reels” özelliğini tanıttı. Kısa video klipler yapmak için “Doston” uygulamasını gerçekten seviyorum. Eğlenceli ve trendlere uygun içerik üretmek için iyi bir seçenek. Ancak, kısa videoların sadece eğlence amaçlı olduğunu düşünüyorsanız, bu görüşünüzü değiştirmeniz gerek. Kısa video kullanmanın bilgilendirici bir yanı da mevcut. Buna ek, bir işletmeyi temsil etmek şeklinde birçok amaç için de kullanılabilir. Yine de kısa videoları kaç farklı şekilde kullanabileceğinizi bilmiyorsanız, bunu bulmak için doğru yerdesiniz!

Sosyal pazarlama için kısa videoları etkili bir şekilde kullanmanın altı yolu

“Nasıl yapılır?” videoları

kısa video kullanmanın“Nasıl yapılır?” videolarını 30 ila 60 saniye sürecek şekilde hazırlayabilirsiniz.
Yemek yapmakta veya yemek tabağı süslemede iyiyseniz, o zaman binlerce kullanıcının dikkatini çekebilirsiniz.

Adım adım talimatları göstererek sağlıklı bir yemek hazırlayabileceğiniz hızlı bir video çektiyseniz; ek olarak üzerine seslendirme de yapabilirsiniz.
Tutkunuzu takip edin! Bu tür videolar için Doston uygulamasından veya Instagram’ın Reels araçlarından faydalanarak çok fazla etkileşim elde edebilirsiniz.

Bunu, uygulama mağazasında bulabileceğiniz birçok uygulamada yerleşik düzenleme özelliklerini kullanarak yapabilirsiniz. Dilerseniz YouTube’da nasıl görsel efektler ve sihirli filtreler ekleyeceğinizi gösteren bir video da arayabilirsiniz.

Ürün tanıtımı

Ürününüzü sergilemek istiyorsanız, ne sattığınızı göstermek için 30 saniyelik bir klip oluşturmak harika olacaktır. Yine de burada dikkat etmenizi önereceğim bir konu var. Ürününüzü her sergilediğinizde, aşırı tanıtım yapmak zorunda değilsiniz. Evet, müşterinizi videonuzu izledikten sonra satın alabilmeleri için ikna etmelisiniz. Ancak tam da bu yüzden videoları amacına uygun, basit ve temiz tutmanız gerekir. Bu nedenle yalnızca ürünü açıklamaya odaklanmanız gerekmediğini, videonuza 30-60 saniye harcadıktan sonra izleyicilerinizin ne tür faydalar elde edebileceğini de vurgulamanız gerektiğini unutmayın.

Perde arkası

kısa video kullanmanın

Sahne arkası görüntülerinden kısa videolar oluşturmak, izleyicilerinizin işin arkasındaki insanları görmelerini veya kapalı kapılar ardında neler olduğunu göstermeyi sağlamanın eğlenceli bir yoludur. İnsanlar çoğunlukla eğlenceli şeyler görmek ister ve sahne arkası insanların dikkatini çekmek en iyisidir. Bu videolar; sahneler, ofis turunuz, kişisel eşyalarınız, komik içerik gibi herhangi bir şeyden oluşabilir.

Becerilerinizi Gösterin

Hızlı kısa videolar yayınlayarak becerilerinizi sergilemede ustalaşabilirsiniz.

Daha gösterişli içerikler yapmanıza yardımcı olacak dahili düzenleyicisi ile videolarınızı oluşturabilir ve düzenleyebilirsiniz.

En iyi kısa videonuzu yapmanıza yardımcı olacak kolay düzenleme, müzik ekleme, hızlı indirme ve daha fazlası gibi birçok özellik sunar.

Etkinlik vitrini

kısa video kullanmanın

Etrafta bir etkinlik varsa birçok marka sektörünüzdeki alakalı içerikleri paylaşacaktır.

Örneğin, tatil gibi belirli bir olayla ilgili sitenizde bir video yayınlarsanız üstelik videonuzun potansiyeli de varsa, özellikle arkadaşlarınız ve aileniz tarafından diğer medya ağlarında paylaşılması daha olasıdır.

Sahip olduklarını paylaş

Daha yaratıcı veya profesyonel olmanıza gerek yok. Sadece yapmakta ve yaratmakta iyi olduğunuz şeyleri de paylaşabilirsiniz.

Profesyonel videolar harika görünüyor. Ancak, bir etki yaratmak için büyük bir bütçeye ihtiyacınız yok. Temel aksesuarlar ve sıradan nesnelerle muhteşem şeyler yapabilirsiniz. Bu konuda güzel örnekler için YouTube’da Holderness ailesi videolarına bir göz atabilirsiniz.

Kaynak: https://readwrite.com