Satışları artıran renkler ve nedenleri

Pazarlamacılar ve grafik tasarımcılar, herhangi bir pazarlama kampanyasının başarısında rengin önemli bir rol oynadığını uzun zamandır biliyorlar. Belirli renkler, müşterilerde belirli duyguları harekete geçirme eğilimindedir, böylece marka ilgisi yaratır ve satın alımları motive eder. Aşağıda, uyandırdıkları belirli duygularla birlikte satışları artıran 10 renk listelenmiştir.

1.Kırmızı 

Kırmızı, gücün rengidir. İnsanların dikkatini çeker ve onu tutar, bu yüzden pazarlama için en popüler renktir. Sadece aşırıya kaçmayın!

2. Mavi

Güvenilir ve havalı görünmek istediğinizde mavi sizin için renktir. En iyi sonuçlar için maviyi tamamlayıcı renklerle karıştırın.

3. Pembe

Genç bir kadın nüfusun dikkatini mi çekiyorsunuz? Pembe ile yanlış gidemezsin. Eğlenceli, süslü ve tamamen kadın.

4. Sarı

Sarı, güçlü bir renktir, ancak aynı zamanda en tehlikeli tondur. Kitlenizin dikkatini çekmek için sarıyı kullanın ve yeteneklerinize güvendiğinizi onlara bildirin.

5. Yeşil

Yeşil çok yönlü bir renktir. Sıcak ve çekicidir, müşterilere hoş bir his verir. İkincisi, sağlığı, çevreyi ve iyi niyeti ifade eder. Son olarak, yeşil paranın rengidir, dolayısıyla zenginlik düşünceleri yaratır.

6. Mor

Mor kraliyetin rengidir, bu da onu pazarlama materyallerinize şıklık ve prestij katmak için mükemmel hale getirir.

7. Altın

Altın da aynı şekilde zarif ve prestijlidir, ancak morun benzeyemeyeceği şekilde bir güç ekler. Mor veya yeşil ile kombinasyon halinde altın, zenginliği ve soyu simgeleyen güçlü bir renktir.

8. Turuncu

Turuncu enerjidir. Güçlü dikkat çekici özelliklere sahiptir, eğlenceli ve havalıdır ve müşterilere son teknoloji bir şirketle uğraşıyormuş gibi hissettirir.

9. Kahverengi

Toprak tonu olan kahverengi, müşterileri rahatlatan rahat bir renk olarak bilinir.

10. Siyah

Siyah, çok yönlü başka bir renktir. Modern veya geleneksel, heyecan verici veya rahatlatıcı olabilir. Kontrast bir renk olarak kullanılan siyah; çoğu zaman, hangi ruh halinize eklemek isterseniz ona dram ekler.

Kaynak: www.business2community.com