Periscope güncellemesi izleyicilerin ilgisini çekecek 3 yeni özellik getiriyor!

Periscope bugün canlı seyircilerinizin ilgisini çekebilecek baştan sona yeni 3 tane yol bulduğunu ilan etti – Superfans (Süper Hayranlar), gruplar ve Periscope TV bağlantısı.

Öncelikle Superfans, Periscope hesabınıza en çok ilgiyi gösteren ve en bağlı olan takipçinizi ortaya çıkartıyor ve her biri için bir simge oluşturuyor. Takipçileri 1’den 10’a kadar sıralayan bu simgelerle, takipçiler arasında bir ayrım yaratılması sağlanıyor.

İkinci ve yeni olan bir diğer özellik ise başta da söylediğimiz gibi ‘gruplar’ kısmı. Bu kısım, belli bir kitlenin belli alt grupları ile video paylaşımı ve yayını yapma olanağı sağlıyor. Örneğin; eğer bir teknoloji muhabiri iseniz, bir izleyicinizle teknoloji hakkında konuşurken,  bir yandan da futbol takımındaki arkadaşlarınızla futbolla ilgili kışkırtıcı muhabbetlere girebilirsiniz. Herhangi bir konuşmaya, bir diğerini davet etmediğiniz sürece, birbirlerinden haberdar olmayacakları da yine en ilgi çekici özelliklerden biri.

Yine de gruplardaki her kişi, başka insanları da konuşmaya dahil etme yetkisine sahip. Bu yetki, Periscope kullanıcılarının bu sosyal ağı öncelikle potansiyel bir network ağı olarak gördükleri için verilmiş. Bu nedenle, konuyla ilgili olmayan kişiler yerine kendi seçtikleri ve ortak ilgi alanlarına sahip insanlarla iletişime geçmeyi tercih edecekleri düşünülmüş.

İlgi toplamak için ortaya çıkan; son ama kesinlikle kayda değer olan bir diğer buluş ise; Periscope TV. Bu son güncelleme ile; izlemeye değer akışları bulmak artık eskisinden daha kolay hale geliyor! Örneğin herhangi bir arama esnasında, daha önce seçilmiş olan yayınları ya da yoğun ilgi gören kanalları tarama fırsatına sahip oluyorsunuz. Buna ek olarak, toplumda herkesin ne paylaştığına, genel olarak hangi alanlara yönelimin olduğuna normalde ulaşamayacağınız kadar kısa bir süre zarfında ulaşmanız sağlanıyor.

Tüm bunlardan daha önemli ve daha güzel olansa, Periscope artık mobil cihazınızın size sağladığı (video gönderilerine ifade göndermek ya da yorum atmak gibi) özelliklerin aynısını sunuyor. Dolayısıyla kullanıcıların çok daha büyük bir internet ağı deneyimi yaşanması sağlanıyor.

Kaynak: http://thenextweb.com/