Pazarlama çabalarınızı yeni bir seviyeye getiren dört iş birliği aracı

Dijital pazarlama, nihayet iyi tanımlanmış çerez taktiklerinin ötesine geçti. Bugünlerde olay tamamen yaratıcılık üzerine. Bu nedenle, iş birliği, dijital pazarlamanın ayrılmaz bir parçası oldu.

Pazarlama stratejisine yardımcı olabilecek birçok iş birliği biçimi var. Marka pazarlama çalışmalarınıza katılmalarını sağlamak için ekip üyeleriniz ve çalışanlarınızla iş birliği yapabilirsiniz. Müşterilerinizle iş birliği yaparak mesajınızı yaymalarını sağlayabilir, akranlarınızı daha iyi içerik oluşturmanıza yardım etmeye davet edebilirsiniz.

İnternet, bize dünya çapında insanlarla çalışma olanağı sağladı ve pazarlama çabalarınızı arttırmak için farklı iş birliği türleri sunan birkaç güçlü araç bulunuyor.

Bu makale, bu konuyu ele almayı amaçlamıyor; daha ziyade, belirli bir pazarlama görevinde uzmanlaşan araçları listeliyor.

1. Beyin fırtınası yapmak için iş birliği yapın

Stormz, daha önce hiç duymadığınız yeni bir beyin fırtınası aracı. Beyin fırtınanızın daha etkili olmasını sağlayan kullanımı kolay bir platform. İş birliği, beyin fırtınasının en temel unsuru ve bu sistem mükemmel bir şekilde işliyor.

Stormz, ekibinizin işle ilgili sorunlarını çözebilecek fikir üretmesine, seçmesine ve zenginleştirmesine olanak tanıyan beyin fırtınası kontrol panelleri oluşturmanızı sağlıyor. Katılımcılar fikirlerini katkıda bulunabilir ve organize edebilir, sevdikleri kişilere oy verebilirler.

 

Sistem, ekibinizin en iyi fikirleri üretmesini ve seçmesini sağlayan etkili iki beyin fırtınası tekniği kullanır:

NUF (Yeni, Faydalı, Uygun) değerlendirme: Fikir yeni mi? Bir sorunu çözüyor mu? Bunu yapmak için beceri, para, kaynak var mı?

Sanal bütçe: İnsanlardan en çok sevdikleri seçeneklerle ilgili sanal bir 100 $ bütçe harcamanızı isteyin. Para kullanmak, sanal bile olsa, fikirleri değerlendirmenin çok net bir yolunu sunar.

 

Beyin fırtınasını daha kolay ve etkili yapmak için diğer araçlar:

MindMeister, karmaşık kavramları görsel olarak parçalara ayırmanıza ve her bir fikrin diğerine nasıl aktığını göstermenize olanak tanıyan etkili bir beyin haritalama aracı. MindMeister size katkıda bulunanlarla birlikte bir zihin haritası yaratmanızı sağlıyor.

Scribblar, başkaları ile gerçek zamanlı olarak beyin fırtınası yapmanızı sağlayan başka bir araç. Sanal bir sınıfta öğretmek ve işbirliği yapmak istiyorsanız, size aynı zamanda mükemmel bir eğitim aracı sunuyor.

 

2. Sıralamaları ve rakipleri ortaklaşa izlemek

SE Sıralaması son derece net bir ara yüze ve birinci sınıf kullanışlılığa sahip güçlü bir anahtar kelime konumu izleme aracı. Anahtar kelime sıralama araçlarının en sık karşılaşılan sorunlarından biri, ancak burada mükemmel bir şekilde ele alınıyor. Anahtar kelimeleri izlemek için projeler hazırlamak son derece kolay. Bir kez kurulduktan sonra, konumları izlemek ve sitenizi rakiplerle karşılaştırmak daha kolay.

Sistem, Google, Yahoo ve Bing’de anahtar kelime izlemeyi ve tüm yerelleştirilmiş sürümlerini destekliyor. Farklı cihazlarda sıralamaları da karşılaştırabilirsiniz. Konum izleme sisteminizi dünyanın herhangi bir şehrine hedefleyebilirsiniz. Hesabınızı yalnızca ek kullanıcılara gösterebilir ve bu kullanıcılar yalnızca görmelerini istediğiniz verilere erişebilir.

 

3. Sosyal medya tanıtımında iş birliği yapın

DrumUp, ekip içi iş birliğine büyük önem veren bir sosyal medya yönetimi gösterge tablosu. Şirketlerin, çalışanlarına sosyal medyada markaya duyarlı güncellemeleri paylaşmalarına teşvik etmelerini sağlayan marka savunuculuğu programı.

Ekip üyelerinizi sosyal yönetim kontrol panelinize ekleyebilir ve URL’lerini, incelemelerini ve yorumlarını, çalışanların bu içeriğe aktif olarak katılmalarını teşvik ederek gönderebilirsiniz.

Yerleşik leaderboard, çalışanlarınızın hangilerinin sosyal medya mecrasında en çok aktif olduklarını izlemenize içeriğinizin tanıtımına izin verir.

Bu, çalışanların paylaşımını teşvik etmek ve onları ödüllendirmek, onları şirketinizin kamusal imajının bir parçası yapmak ve marka savunucuları haline getirmek için harika bir yol.

 

4. İçerik oluşturma konusunda birlikte çalışma

MyBlogU, içerik beyin fırtınasından promosyona kadar, içerik pazarlamacılığının birçok yönüyle işbirliği yapmanıza izin veren ücretsiz bir blog yazarlığı platformu.

En yeni özelliklerinden biri “Madde İş birliği” olarak adlandırılıyor. Bir makale taslağı yüklemenize ve topluluğun üyelerine, makalenin daha çeşitli ve daha kapsamlı olmasını sağlamak için paragraflara katkıda bulunmalarını sağlıyor.

Burada sıkıcı bir taslağı farklı yorum ve araçlarla bezenmiş harika bir makaleye çevirmemize yardımcı olan basit bir makale var.

 

İçerik üzerinde iş birliği yapmak için daha fazla araç:

Google Drive, ortak çalışanların bir makale taslağına davet edilmesine olanak tanıyan mükemmel ücretsiz bir araç görevini görüyor. Ayrıca katkıda bulunanların da geri bildirim eklemelerini sağlar.

Medium, herhangi bir Medium kullanıcısının yayınlanmamış bir makale taslağına davet etmenizi sağlar. İşbirlikçiler, gelecekteki makaleniz hakkında görüşlerini paylaşarak not ekleyebilir.

Pakwired ayrıca size ortak çalışmayı güçlendirecek araçlar sunar.

Kaynak: https://searchenginewatch.com