Nasıl yeni arkadaşlar edinip, işinizi tanıtınırsınız ?

İş dünyasında başarılı olmak, sonuçta iki temel adıma indirgeniyor. Bu adımlardan ilki, kamu talebini karşılayacak bir şeyi makul bir fiyata tedarik etmektir. Bu adımlardan ikincisi ise doğru zamanda doğru kişilere fikir göstermektir.

Nasıl yeni arkadaşlar edinip, işinizi tanıtınırsınız ?

Ne yazık ki, bu durum genellikle kendi işini kuran birçok kişi için sınırlayıcı adımdır. Bu durum göz önünde bulundurularak, aşağıda yer alan bilgiler yeni arkadaşlar edinmek ve işinizi tanıtmak için basit ama etkili yöntemlerdir ;

Harekete geçirici mesajlar ;

Yeni arkadaşlar edinmenin ve işletmenizi tanıtmanın ilk yöntemi, ekibin e-posta imzalarına harekete geçirici mesajlar eklemektir. Tek bir çalışan alabilir ve sonuç olarak, birkaç çalışandan oluşan bir ekip bu sayının hızla katlandığını görebilir.Harekete geçirici mesaj düğmesini kullanmak, normal web sitelerinden veya iş unvanlarından daha çekici, ilgi uyandıran ve dinamik bir tanıtım fırsatıdır.

Google My Business ;

Yeni arkadaşlar edinmenin ve işletmenizi tanıtmanın ikinci yöntemi, bir Google My Business Hesabı oluşturmaktır. Bir arama motoruna ek olarak Google, yerel işletmelere dayanan şirketler için üç büyük avantaja sahip  işletme dizisi görevi görür; ilki, yerel işletmesinin Google aramasında ve Google haritalarında listelenmesidir. İkincisi, işletmelerin ilgili ürün ve hizmetleri arayan müşteriler tarafından daha kolay bulunmasını sağlamak için arama motoru optimizasyonunu geliştirmesidir. Üçüncüsü, incelemeler ekleyen müşteriler için avantajlı olmasıdır, bu da Google’ın işletmeyi esasen ücretsiz reklamlarla göstermesine yardımcı olur.

Ortak girişimler ;

Yeni arkadaşlar edinmenin ve işinizi tanıtmanın üçüncü yöntemi, bir ortak girişim kurmaktır. Bir teklifi doğru kişilere göstermenin en kolay yolları arasında, aradığınız türden insanları içeren  hedef kitle bulmak ve hedef almaktır.Reklamcılık bu görevi başarabilir, ancak yine de kısa vadede daha iyi bir seçenek, sizinle rekabet etmemeleri koşuluyla, sizinle aynı kitleleri hedefleyen diğer işletmelerle güçlerini birleştirmektir. Ortak girişimler oldukça etkilidir ve daha fazla müşteriyi hızlı bir şekilde çekebilir.

Web seminerleri ve sunumlar ;

Yeni arkadaşlar edinmenin ve işletmenizi tanıtmanın dördüncü yöntemi, hem çevrimdışı hem de çevrimiçi olarak etkili olabilecek bir web semineri veya sunum vermektir. Web seminerleri ve atölyeler sunmak, hedef kitleleri çekebilir ve gelecekte takip etmek için iletişim bilgilerini toplamanıza olanak tanır.Hedef kitlenizi bulduktan sonra, katılımcılara bilgilerin verildiği öğle yemeği dönemi gibi toplantılar, seminerler veya benzeri etkinlikler düzenlemeye başlayın.

İndirimler ve ücretsiz denemeler ;

Yeni arkadaşlar edinmenin ve işletmenizi tanıtmanın beşinci ve son yöntemi, ücretsiz veya indirimli ürünler veya hizmetler sunmaktır. Bu ürünler ve hizmetler, yeni müşterileri ve arkadaşlıkları çekmenin mükemmel bir yoludur, kullanılan belirli iş modeline bağlı olarak, CRM’nizi göstermenin etkili yollarını bile sunabilir.Pazar payı oluşturmak ve yönlendirmeleri, potansiyel müşterileri, satışları ve benzerlerini artırmak için bir kayıp bile alabilirsiniz.Hizmet ve ürün olarak bir uygulama sunuyorsanız, kullanıcıların uygulamanızı nasıl indireceğini öğrenmek istiyorsanız ücretsiz bir uygulama veya deneme harika bir stratejidir.

Sonuç ;

Yeni arkadaşlar edinmek ve kişinin işini tanıtmak, nihayetinde kendi kendine başlayan ve kendi kendini yöneten bir çabadır. Tek bir çözüm veya yöntem yoktur. En iyi sonucu elde etmek için çok fazla deneme yanılma gereklidir.Bununla birlikte, yukarıda belirtilen ipuçlarından bazılarını takip etmek, işinizi oldukça düşük bir yatırımla tanıtmanıza ve biraz ivme kazanmanıza yardımcı olabilir.

readwrite