Müşteri aslında ne ister?

Kıran kırana fiyat rekabetinin yaşandığı, fiyatların neredeyse batma pahasına  kırıldığı B2B pazarlamada müşteri kazanmak ve müşteriyi elde tutmanın sihirli formülü nedir? Kısaca müşteri aslında ne ister? Ve daha da önemlisi biz müşterinin aslında ne istediğini nasıl öğreniriz?

B2B, yani işten işe pazarlama yapan bir şirketin sahibisiniz, genel müdürüsünüz, pazarlama veya  satış müdürüsünüz. Çalışanlarınız her gün size gelip rakiplerin fiyat kırdığından, bu nedenle müşterileri rakiplere kaptırdıklarından yakınıyor. Sizin de elinizden, böylesi bir kıran kırana rekabet ortamında çaresizce fiyat düşürmekten başka bir şey gelmiyor…

Peki gerçekten böyle mi?

B2B ticarette alıcılar yalnız fiyata mı bakar? Benzer ürünler ve daha düşük fiyatlarla  pazarınıza dalan bir rakiple baş etmenin tek yolu fiyat kırmak mıdır?

B2B pazarda müşteri neden etkilenir, nasıl karar verir? Yani müşteri aslında ne ister? Siz kendi pazarınız için bütün bu gerçekleri nasıl öğreneceksiniz?

Türkiye’nin ilk pazarlama danışmanlığı firması Portakal Pazarlama Danışmanlığı’nın kurucuları Nesteren Şencan Görgülü ve Güventürk Görgülü, yüzlerce firma adına konuştukları binlerce karar vericiden elde ettikleri verileri ve geliştirdikleri yöntemi şimdi sizlerle paylaşıyor. (Eğitmenlerin özgeçmişleri için isimlerin üzerine tıklayabilirsiniz)

• B2B pazarlarda nasıl strateji geliştirirsiniz?
• Uygulanabilir bir strateji geliştirmenin adımları nelerdir?
• Doğru bir strateji için kullanmanız gereken araçlar nelerdir?
• Firma körlüğünü aşmanın yolları nelerdir?
• Pazardan hangi verileri nasıl toplayacaksınız?
• Verileri nasıl tasnifleyeceksiniz ve işiniz için nasıl kullanılabilir hale getireceksiniz?
• Müşteri değeri yarattığınız noktaları nasıl tespit edeceksiniz?
• SWOT analizi neden önemlidir, hangi koşullarda nasıl yapılır?  
• B2B pazarda segmentasyonun neden önemlidir ve nasıl yapılır?

En doğru stratejileri geliştirmek için…

Örnekler ve etkili araçlarla B2B pazarlarda adım adım müşterinin ne istediğini öğrenmek ve firmanız için en doğru stratejiji geliştirmek istiyorsanız Müşteri aslında ne ister atölyesi tam size göre.

1- Atölye için maksimum katılımcı sayısı 12 kişidir. 8 Kişinin altında kalan atölyeler iptal edilir veya ertelenir.

Tarih: 26 Mart 2016 Cumartesi        Saat 10:00 – 17:00 arası     Yer: Santralistanbul

2- İlan edilen tarih programınıza uygunsa; nesteren@portakalonline.com adresine mail göndermeniz veya 0533 736 91 96 numaralı telefonu aramanız ya da 0542 381 73 22‘ye SMS/WhatsApp mesajı göndermeniz yeterlidir.

3- Katılım bedeli 850 TL +KDV’dir.
Lisans ve lisansüstü öğrencileri için katılım bedeli 600TL+KDV‘dir.

Detaylar için 0533 736 91 96 no’lu telefondan bilgi alabilirsiniz.