Milyonerlerle iletişime geçmenin 3 pratik yolu

Geçtiğimiz birkaç ay içerisinde podcast çalışmalarım esnasında bazı milyonerlerle tanışma şansını elde ettim.

David Hornik de bu milyonerlerden yalnızca biri. David Hornik risk sermayesi üzerine yaptığı çalışmalarla bilinir. Kitabının ismi “Al ve Ver: Neden Yardımlaşma Başarılarımızı Sürdürür?” Hornik kitabında sermaye başlangıcı için insanlara nasıl şevk verdiğini ve yardım ettiğini anlatıyor. Hornik hakkında bilgim yoktu fakat bu kitaptan sonra ilgimi çekmeye başladı. Web sitesini ziyaret ettim, email adresini buldum ve bir mail gönderdim. Şansıma, sekreteri benim için bir röportaj ayarladı. Birkaç gün sonra bir milyonerle sohbet ediyordum. Aslında bu kadar basit.

Gördüğünüz gibi milyonerlerle tanışmak insanların sandığı kadar zor değil. Şimdi size bu konuda rehberlik edecek 3 maddeyi sunuyorum:

1) Röportaj yapmayı teklif edin

Benim podcast çalışmamın amacı yeni girişimcileri cesaretlendirecek başarı öykülerini kendilerine sunmaktı. Bunun gibi hikayeleri duyan insanlarda şu düşünce oluşabilir: “Onlar yapabiliyorsa ben de yapabilirim!”

Bu sebeple milyonerle röportaj yapmak, onlarla tanışmak ve hatta yakından tanımak için harika bir yol. Ve karlı bir alış-veriş söz konusu, hem milyonerler kendilerini tanıtabilecek bir platforma kavuşacaklar hem de ben çalışmamı, kitlemin bu deneyimlerden faydalanabilecekleri bir düzeyde sürdürecektim.

İşte bir engel: “Milyonerler meşguldür.”

Bu sebeple kendilerinden sadece 10-15 dakika ayırmalarını rica edersen evet deme şansı artar.

Ayrıca benim uyguladığım, sizin de uygulayabileceğiniz bir yöntem:

LinkedIn’den iletişime geçin. Mail göndermeden önce blogunuz veya podcast çalışmanız için röportaj istediğinizi belirtin.

2) İletişim için öde

Henüz clarity.fm adlı siteyi duymadıysanız bir an evvel öğrenin. Bu site kullanıcılarına milyonerlerle tanışma fırsatı sunarken görüşülen süre üzerinden para istiyor. Örneğin bir Mark Cuban’la konuşmak istedin, site üzerinden bunu gerçekleştirebiliyorsun. Sadece dakika başına 166,67 dolara denk geliyor.

Bir şirkette konumunuz buna karar verme yetkisine sahipse clarity.fm listesi oluşturmanızda fayda var. Marka tanınırlığınızı arttırmak ve uzmanca para kazanmak için güzel bir yöntem.

3) Konferanslara katıl

Milyonerlerle tanışma yollarından biri de yüz yüze görüşmeyi denemek olabilir. Çoğu insan bu ku konferanslara bilgi edinmek amaçlı katılır fakat stratejik düşünenler network yapmayı amaçlar ve doğru zamanı kollar.

Yani bir daha bir konferansa gittiğinde tanışmak istediğin kişilerin listesini çıkar. Gelecek yıl ben Sosyal Medya Pazarlama Dünyası isimli konferansa katılacağım. Amacım düşünce liderleriyle iletişimde olabilmek böylece ilişkilerimi geliştirebilirim, röportaj yapıp içeriğime hizmet edebilirim. Sosyal medyada yer edinmiş bütün isimler orada olacak. Milyonerlerle buluşmak için harika bir fikir.

Küçük bir tüyo: Konferanslarda kısa süreli bir röportaj yapma şansı elinize geçebilir özellikle de aklınızda zaten biri varsa. Bu sebeple yanınızda telefona iliştirebileceğiniz bir ek mikrofon taşıyabilirsiniz.

İşte bu kadar, bugünden itibaren milyonerle tanışmaya başlayabilirsiniz.