Markanızın videoya ihtiyaç duymasının 5 önemli nedeni

Geçerliliğin artması ve güven

Sağlam bir marka videosundan başka hiçbir şey izleyicinizin işinizi tanımlamasına yardımcı olmaz. Video, izleyicilerin işletmenizin gerçek doğasını görmesini sağlar. İnsanlar, insanlardan satın almayı sever. Eğer size güvenirlerse, sizden satın alma ihtimalleri de büyük ölçüde artar.

Sosyal ortamda daha fazla müşteri potansiyeline ulaşın

Video, sosyal medyada en çok paylaşılan içerik parçalarından biri.* Eğer videonuz izleyicilerinizle alakalıysa, onlar da bunun yararlı olacağını düşündüğü başkaları ile paylaşacak ve benzer bir reaksiyon için faydalı olacak. Bu, mesajınıza daha fazla potansiyel müşterinin katılmasına fırsat verir. Bireylerin böylesine organik olarak hedeflenmesi mesajlaşmada etkili olursa, içeriğiniz doğal olarak doğru insanlara ulaşmış olur.

Daha az bilgiyi daha kısa sürede iletin

“Videolar, beyinde metinden 60.000 kat daha hızlı işlenir. Bir makaleyi okurken, bir video klibi izlemeye göre daha fazla bilişsel sisteminizi kullanmak durumunda kalırsınız.”- Liraz Margalit Doktora **

Google video seviyor

Google, kullanıcıya en ilgili bilgileri vermek üzere tasarlandı. İçerik ne kadar çok bilgilendiriyorsa, Google kullanıcı aramalarında o kadar ön plana çıkarıyor. Ayrıca, Google en büyük ikinci arama motoru olan YouTube’un da sahibi. Bu satın alma işlemi Google’ın video içeriğini metin tabanlı olarak lehine çevirmesine yarıyor.

Kalabalığın arasından sıyrıl

Bu konuda hiç şüphe yok; video, içerik pazarlamacılığının önemli bir parçası ve giderek daha önemli hale geliyor. Bu konu hakkındaki gerçekleri göz önünde bulundurun:

  • Web kullanıcılarının % 90’ı bir videonun, bir ürün veya hizmeti satın almak için karar vermelerine yardımcı olduğunu söylüyor.
  • İşle ilgili videoları izleyen yöneticilerin % 65’i daha sonra işlerin web sitesini ziyaret ediyor.
  • Bir işletmenin web sitesini ziyaret edenlerin % 64’ü, web sitede bir video izledikten sonra ürünleri satın alma eğilimi gösterebiliyorlar.
  • Video kullanmayan emlakçılar, video içerenlere göre% 400’den fazla sorguya sebep oluyor.

Şu anda şirketlerin % 71’i video pazarlama bütçelerini artırmayı planlıyor. Bu güçlü pazarlama aracını kullanarak rekabette öne çıkma şansınız hala var. Başkalarına markanızı tanıtmak, web sitenizde ziyaretçilerin sorularını yanıtlamak veya onları güldürmek için kullanabilirsiniz.

 Ne için bekliyorsunuz?

Bir marka videosu, mesajınızı dağıtmanın bir aracı olarak hareket etmekle kalmaz, aynı zamanda, potansiyel müşterilere onlarla nasıl uyum içinde olduğunuzu gösterir ve aradıkları çözümün ne olduğunu söyler.

Kaynak: http://www.business2community.com

 

*https://blog.hubspot.com

**https://www.psychologytoday.com

***https://www.mushroomnetworks.com