Markalar karantinanızı daha şık hale getirmek için Zoom’da arka planlar oluşturuyor

Video konferans platformu Zoom, yaratıcı bir oyun alanı haline geliyor.

Hepimiz bunu yaşamışızdır: Video konferans başlamak üzeredir ve kendinize evinizin uygun bir köşesini bulmaya çalışırsınız. Çamaşır yığınlarınızı veya dağınık mutfağınızı ifşa etmek istemez ve kendinize uygun bir arka plan ararsınız.

Çoğumuz, odalarımızın fotoğraflarını yalnızca en düzenli ve mükemmel hallerindeyken sosyal medyada paylaşmak için kullandık. Ancak coronavirus salgını ve bunun sonucunda ortaya çıkan karantina dönemi, hepimizin filtrelenmemiş evlerini kitlelere, patronlara ve müşterilere gösteriyor.

Neyse ki bazı akıllı marka pazarlamacılar, evinde kalan herkes için,  birkaç hafta öncesine kadar bilmediğimiz bu soruna bir çözüm geliştirdiler. Video platformu Zoom, popülerlik kazandıkça ve kullanıcılar yeşil ekran benzeri video arka planları için ‘sanal arka plan’ seçeneğiyle oynadıkça, markalar harekete geçti ve uygun arka plan görüntülerine olan talebi karşılamak için hızla işe atıldılar.

Zoom görüşmeleri için Behr önerisi bir arkaplan görseli.

Behr Paint, herkesin bir sonraki Zoom video görüşmesi için ücretsiz indirebileceği, yeni ve tarz sahibi oda tasarımlarını bulabileceğiniz Behr Your Background’ı geliştirdi.

Sıkıcı dairenizi güzel tasarlanmış bir ev ofisine veya büyük bir mutfağa dönüştürmek ister misiniz? Sorun değil. Seçtiğiniz arka planı Zoom’un sanal arka plan sekmesinden yükleyin (ancak düzgün bir şekilde çalışması için düz bir duvarın önünde oturmak isteyebilirsiniz).

Mobilya ve ev dekorasyonu perakendecisi West Elm, uber-şık kütük kabinler ve şık oturma odaları da dahil olmak üzere, Instagram hesabından doğrudan indirebileceğiniz bir dizi arka plan geliştirdi.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

West Elm | Furniture + Decor (@westelm)’in paylaştığı bir gönderi ()


Veya iç tasarım sizin için uygun değilse, restoran inceleme sitesindeki ekip olan Infatuation, iştah açıcı arka planlar kütüphanesi geliştirdi.

Daha ilginç bir arka planı tercih edenler ve bir dilim pay isteyenler, biberli pizza, suşi, patates kızartması, ızgara peynir, çörek ve salata arasında seçim yapabilirler.

A peperoni pizza background created for Zoom
The Infatuation tarafından yaratılmış bir pizza arka planı.

Ya da işleri basit tutmak isterseniz, Zoom uygulamasının zaten sahip olduğu kendi ücretsiz arka plan kütüphanesini kullanabilirsiniz. Ayrıca, Touch Up My Appearance adlı bir makyaj filtresi de var. Bu, yatağınızdan yeni çıkmış veya yapıştığınız kanepeden yeni kalkmış gibi görünmenizi engelleyecek. Ayrıca karantinanın devam ettiği bu günlerde giderek daha kullanışlı hale gelebilecek bir özellik.

Kaynak: www.adweek.com