Küçük işletmeler için en etkili 5 pazarlama Videosu ipucu

1- Her şeyden önce plan yaparak başlamak

Her şeyden önce, bir plan oluşturmanız gerekir. Evet, stratejinizi haritalandırmak için bir sürü zaman harcamadan hemen atlamanın daha cazip gelebilir. Ama video çekmeye başlamadan kendinize bir yön belirlemeniz bir esastır. Bu şekilde, hedef kitlenizle örtüşmeyen bir içerik oluşturmak için zaman kaybetmezsiniz.Önce kitlenizin ne olduğunu tanımlamanız gerekir. Kitlenizin kim olduğunu ve ne görmek istediklerini bilerek, videolarınızı ve pazarlama çabalarınızı daha iyi hedefleyebilirsiniz.

2- Altyazı Kullanmak

Facebook, Instagram ve Twitter gibi sosyal medya sitelerinde videolarınız yayımlanacağını düşünün. Bu platformların her biri, videolarınızı başlangıçta ses olmadan gösterecektir. Sadece kullanıcı sesin çaldığı videoyu tıkladığında ses açılacaktır. Birisi anasayfasında geziniyorsa ve videonuzu görürse, tıklamaya karar vermedikçe ne hakkında olduğunu bilmezler. Eğer de markanızla zaten ilgilenmiyorlarsa üzerine tıklamaları pek olası değildir. Ancak, altyazı eklerseniz, ses çalmıyor olsa bile içeriğin metnini okuyabilirler. Bu şekilde, kitleniz metni okuyabilir ve hangi konuları tartıştığınızı anladıkları için tüm videoyu tıklatma ve izleme olasılığı daha yüksektir.

3- Diğer İçerikleri türlerini Amaçlamak

Örneğin, bir süredir bir blog sürdürüyorsanız, blogunuzdan oluşturabileceğiniz hazır birkaç farklı video yapma imkanınız var. Blog yazılarınızı videolara dönüştürmenin birçok faydası vardır. Sadece içerik oluşturmayı kolaylaştırmakla kalmaz, aynı zamanda yalnızca blog gönderilerinizle ulaşamadığınız kişilere ulaşmanıza da yardımcı olur. Bir blog okumak için fazla zaman harcamayan birçok insan var, ancak günümüzde video izleyenler kişi sayısı çok fazla. Bu, markanızı daha da geniş bir kitleye maruz bırakabilir.

4- Güzel bir giriş yapmak

Giriş, çekeceğiniz her videonun en önemli parçasıdır. Hatta bir videonun ilk üç saniyesini izleyen kişilerin %65’i en az on saniye daha izlemeye devam ediyor. Evet, maalesef ki izleyicinizin ilgisini çekmek için sadece üç saniyeniz var. Sosyal medyadaki neredeyse tüm reklamların atlanabildiği bir günde, izleyicinizin “reklamı atla” düğmesine basmadığından emin olmalısınız. Bu yüzden, konuştuğunuz ilk kelimelerden kalmaya ikna ettiğinizden emin olmalısınız.

Dikkatlerini çekmenin yollarından biri, cevabın daha sonra videoda ne olduğunu öğrenmek için onları merak edebilecek bir soru ile başlamaktır. Sorunun, kitlenizdeki insanların cevabını bilmek isteyeceği bir şey olduğundan emin olun. Ardından, videonun sonuna kadar cevap vermeye söz verin.

5- Canlı yayın yapmak

Canlı yayın şimdi online pazarlama dünyasında önemli bir aktivite haline gelmiştir. Aslında, doğrudan kitlenizle konuşmak, onlarla bağlantı kurabilir ve ilişkilendirilebilir olduğunuzu göstermenin en iyi yoludur. Size anında şirket ve müşterileri arasındaki iletişimi sağlamak için bir kanal verir.Facebook, Instagram, Twitter ve YouTube tüm canlı akış seçenekleri var. Hatta aynı anda birden fazla yer de canlı yayın yapabilirsiniz.

Canlı akışı kullanmanın en iyi yollarından biri, bir soru-cevap oturumu yapmaktır. Bu, kitlenizin üyelerinin sohbet özelliği aracılığıyla size soru sorduğu canlı bir video kaydettiğiniz anlamına gelir. Ancak size soru soran insanlara değer verdiğinizden emin olmalısınız. Eğer sorunun cevabını bilmiyorsanız ise, daha sonra ele alacağınıza söz verebilirsiniz. Bu şekilde, bir yazı yazarak veya soruyu yanıtlayan başka bir video kaydederek daha fazla içerik oluşturabilirsiniz.

Sonuç olarak;

Hedef kitleye ulaşmak, pazarlamanın en önemli yönüdür. İnsanlar bildikleri, sevdikleri ve güvendikleri şeylerden satın alırlar. Videolar, hedef kitleniz ile daha ilişkilendirilebilir hale gelmenize ve operasyonunuzun arkasında bir insan yüzü sağlamanıza yardımcı olabilir. Bu makaledeki pazarlama video ipuçlarını kullanarak daha kolay kendiniz ve kitleniz arasında bağ kurabilirsiniz.

 

Kaynak:

www.smallbiztrends.com/2019/12/marketing-video-tips.html