Kaçırmamanız gereken en iyi 4 pazarlama otomasyon aracı

Fazla çalışmak her pazarlamacının baş belasıdır. Normal bir çalışan günde 8,5 saat çalışır ve bu çalışma süresi boyunca zaman çok kıymetlidir. Pazarlama takımlarının adımlar öncesinden yapacakları işleri analiz etmeleri için yeterli zamanlara ihtiyaçları vardır. Ne yazık ki, birçok çalışanın görevlerini vaktinde bitirebilmesi için yaratıcı düşünceyi teşvik eden beyin fırtınasından kaçınması gerekmektedir.  

Tam Zamanlı Pazarlama Çalışanlarının İkileme Düşmelerinin Tepkisi Şok Edici Değil.

Aslında bu cevap yüzyıllardır kullanılıyor: otomasyon. İkna olmadınız mı? Matbaayı düşünün. Matbaa, insanların bilgiyle etkileşim kurma şeklini değiştirerek, toplu metin üretme becerisinde devrim yarattı ve matbaa otomasyon sayesinde işini yaptı.

Modern teknolojiye dayalı otomasyon araçlarının çoğu, orijinal baskı makinesinin yaptığı gibi dünyayı altüst etmeyecek.

Yine de doğru otomasyon, herhangi bir pazarlama departmanının üretkenliğini, hızını ve karlılığını artırabilir. Ve bir lider olarak sizin amacınız, hangi yeniliklerin sizin için en iyisi olduğunu bulmaktır. Hangilerinin en iyisi olduğunu bilmiyorsanız, ekibinizden size bazı öneriler getirmesini isteyin. 

Başlangıç için aşağıdaki pazarlama otomasyon aracı kategorilerini göz atın. Aşağıda listelenen bu otomasyon mucizelerinden her biri, günümüzün rekabetçi iş ortamında üstünlük sağlamanıza yardımcı olabilir.

1. PandaDoc 

Pazarlamacıların çoğu, tekliflerden sözleşmelere kadar çeşitli belgeleri gözden geçirmek, göndermek ve almak için çok zaman harcar. Bu normaldir, ancak sinir bozucu da olabilir. Tüm bu öğeleri sıfırdan oluşturmak, klavye kopyalama ve yapıştırma işlevleriyle bile zaman ve çaba gerektirir. Ayrıca, özellikle herkes uzaktan çalışırken, belgeleri yasal olarak bağlayıcı taahhütlere dönüştürmek zor olabilir.

Hepsi bir arada bir belge otomasyon aracı olan PandaDoc gibi ürünler, sözleşmeleri, anlaşmaları ve teklifleri kolaylaştırmaya yardımcı olur. Bu tür işlevlerin otomatikleştirilmesi, yalnızca sözleşmelerde ıslak imza ihtiyacını ortadan kaldırmanıza olanak tanımakla sınırlı değildir. Pandadoc ayrıca her iki tarafın da gerçek zamanlı düzenlemesini destekler ve yararlı analizler toplamanıza olanak tanır. Zaten başka programlara güveniyorsanız, düşündüğünüz herhangi bir otomatik dokümantasyon platformunun sorunsuz bir şekilde uyumlu olduğundan emin olun.

2. Ontraport

Gelişmiş ve hedefli pazarlama kampanyaları, herhangi bir pazarlama ekibinin can damarıdır. Yine de yenilerini başlatmak, saatlerce yeniden programlama ve optimizasyon gerektirebilir. Denenmiş ve doğru bir kampanyayı ne kadar hızlı ortaya çıkarırsanız, anında değişiklik yapabilir ve ne kadar hızlı “başlat” a basarsanız, o kadar iyidir. Ontraport gibi bir pazarlama kampanyası otomasyon platformunun fazlalıklarınızı azalttığı yer burasıdır.

Potansiyel müşteriler müşteri yaşam döngüsü yolculuğunuzda ilerlerken kritik verileri toplamanıza izin verilmesini istersiniz. Otomatik kampanya araçları, her aşamada neler olduğunu net bir şekilde görmenize yardımcı olur. Aksi takdirde, neyi çoğaltacağınıza ve neyi yeniden yapacağınıza karar veremezsiniz. Yazılım tarafından çok sayıda başka araç ve entegrasyonla uğraşmak zorunda kalmadığınızdan emin olun. Yeni başlatılan bir kampanyaya ne kadar az bakıcılık yapmanız gerekiyorsa o kadar iyidir. 

Ontraport’u ilk 14 gün deneme süresi boyunca deneyebilir sonrasında her ay $79’dan başlayan fiyatlarla yararlanabilirsiniz.

3. Sprout Social

Sağlam bir içerik takvimiyle bile, tutarlı bir şekilde yayınlamayı zor bulursunuz. Her şeyi yüklemek ve tam olarak doğru zamanda yayınlatmayı hatırlamak zor olabilir. Her şeyi elle idare etmek, çok sayıda insan hatası ve yanlış adım için de kapıyı açar. Peki sosyal dinleme? Bu daha da zor ve ekibinizin altından kalkamayacağı kadar zordur.

Öyleyse, iş arkadaşlarınızı strese sokmadan nasıl oyunun bir adım önünde olursunuz ve markanızı çevrimiçi olarak tanıtabilirsiniz? Sosyal medya yönetimiyle öne çıkan Sprout Social’ın sunduğu gibi bir “ayarla ve unut” platformunu deneyin. Şirket, istikrarlı ve güvenilir bir ara yüze sahip olacak kadar uzun süredir buralarda. Ayrıca, sosyal medya reklam kampanyalarını son derece sezgisel kontrol panelinden kontrol edebilir ve değerlendirebilirsiniz. Tek dezavantajı mı? Bir TikTok parçasına sahip olmaya çalışıyorsanız, farklı bir ortak bulmanız gerekebilir. Sprout Social bugüne kadar TikTok ile uyumlu değil.

Sprout Social’ı 30 gün ücretsiz deneyebilir daha sonrasında $99’dan fiyatlarla yararlanabilirsiniz.

4. Consumer.io

Tüm pazarlamacılar, tüketicilerle bağlantı kurmak için çeşitli iletişim kanalları kullanır. E-postalar, metinler, push bildirimleri… Hatta DM’ler bile. Yine de e-postaları duruma göre dağıtıyorsanız (“vakalar” tüketici kovaları olsa bile), değerli zamanınızı tüketiyorsunuzdur. Bunun yerine ihtiyacınız olan şey, otomatik olarak tetiklenen müşteri iletişimi oluşturmaktır. Bu şekilde, müşteriler sonraki adımları attıkça yerinde ve anında, kişiselleştirilmiş, alakalı mesajlarla karşılanacaklar.

Hangi müşteri iletişimi otomasyon aracı mantıklı? Son derece saygın bir rakip, veri odaklı SaaS Consumer.io’dur. Olgun platformun anlık geri bildirimi, giden içeriğe ayak uydurma konusunda geride kalmamanızı sağlar. Unutmayın: Gerçek zamanlı pivot ve duyarlı mesajlaşma, Covid-19 pandemisinin başında müşterileri tutmak için çok önemliydi. Şimdi, aynı müşteriler sizden 7 gün 24 saat hızlı bir şekilde iletişim kurmanızı bekliyor, bu da yalnızca otomasyonla yapılabilir.

Consumer.io 14 gün ücretsiz, sonrasında $150 dolardan başlayan fiyatlarla.

Sonuç

Ekibinizin oyununa, oyun kitabına başka bir teknoloji ekleme düşüncesi sizi biraz bunaltmış gibi mi hissediyorsunuz?
Telaşa gerek yok. Önümüzdeki birkaç haftayı, yaptığınız her şeyi tekrar tekrar not alarak geçirin. Ardından, hangi tür otomatik pazarlama aracının mantıklı olduğunu ve size en çok fayda sağlayabileceğini bulmak için bulgularınızı kullanın.
Birkaç farklı “yardımı” araştırın ve ücretsiz denemelere göz atın. Bu yardım araçlarının içinde birçok iyi seçenek var – seçiminizi yapın. Ekibinizin verimliliğini artırmak, şirketinizin daha üst düzey hedeflerine odaklanma yeteneği de dahil olmak üzere size ciddi dönüşler, olumlu geri bildirimler sağlayacaktır.

https://readwrite.com