5 dakikan var mı? Bu hızlı ipuçlarıyla sosyal medyadaki varlığınızı genişletin

Sosyal medyadaki varlığınızı sürdürmek için zaman bulmak zor olabilir, ancak onu genişletmek mi? Bu daha da zor görünüyor. Endişe etmeyin. Küçük bir yardımla, diğer sorumluluklarla uğraşırken sosyal medya varlığınızı oluşturabilirsiniz. Sosyal bir takipçi kitlesi oluşturmanıza yardımcı olabilecek fazladan beş dakikanız olduğunda yapabileceğiniz beş şeyin bir listesini derledik.

1) Bir LinkedIin grup gönderisine yorum yapın

LinkedIn grupları, kendi alanınızdaki veya sizinle ilgili alanlarda diğer profesyonellerle bağlantı kurmanın harika bir yoludur. Niş alanınızdaki güncel trendlerin zirvesinde kalmak, ürün ve hizmetlerinizi satın almak isteyebilecek işletmelerle ağ kurmak veya alanınızda bir uzman olarak kendinizi geliştirmek isteyip istemediğinize gruplar yardımcı olabilir.Gruplarda paylaşım yapmak, profilinize ve web sitenize trafik çekebilir. Bir gruba yaptığınız gönderiler, profilinizin özet akışında da görünür. Yorum yapmanın aynı faydaları vardır.Haftada bir kez biraz fazla zamanınız varsa, grup akışınıza göz atın ve düşünceli, ilginç bir yanıt verip gönderebileceğiniz bir gönderi bulun. Aksi takdirde, bir gruptaki diğer kişilerin yararlanabileceği bir makaleniz veya blog gönderiniz varsa, bunu yayınlayın.Henüz herhangi bir gruba katılmadıysanız, işinizle veya istediğiniz müşteri tabanıyla ilgili birkaç gruba katılmak için zaman ayırın.

2) Twitter’da üç kişiye ulaşın

Twitter kullanıcılarının yüzde yetmiş dördü, ürün güncellemelerini almak için küçük işletmeleri takip ediyor. Ayrıca istatistikler, Twitter’da markaları takip eden kişilerin web sitelerini ziyaret etme olasılıklarının yüzde 47, takip ettikleri markalardan satın alma olasılıklarının ise yüzde 72 daha fazla olduğunu gösteriyor. Başka bir deyişle, insanlarla etkileşim kurarsanız, Twitter olağanüstü bir pazarlama aracı olabilir.
Mevcut takipçilerle sürekli etkileşimde bulunmanız gerekirken, yeni insanlara ulaşmak çok önemlidir. Beş dakika, sattığınız ürünle ilgilenebilecek insanlarla bağlantı kurmak için iyi bir zamandır.Bunu birkaç yolla yapabilirsiniz.
İşletmenizle alakalı ilgi alanları ve konumu olan birkaç kişiyi bulmak ve takip etmek için Twitter’ın aramasını kullanın. Bu onları varlığınıza karşı uyarır ve sizi geri takip etmeye teşvik eder.
İşletmenizle ilgili içeriğe sahip tweet’leri bulun ve bunlara yanıt verin. Bu, ilişki kurar ve başkalarının takdir edildiğini hissetmesine yardımcı olur.
İşletmenizle ilgili soruları arayın ve yanıtlayın.

3) Pinterest Analytics’teki güncel trend konularına göz atın

İnsanların konuştuğu konular hakkında gerçekten ilginç gönderiler oluşturmak, sosyal medya varlığınızı genişletmenin harika bir yoludur. Trend olan konuları kullanmak, gönderinizin sizi henüz takip etmeyen kişiler tarafından bulunma olasılığını artırır.Trend olan konularla ilgili pinler, tıklamada ortalama yüzde 94’lük bir artış görüyor. Bu doğru, trend olan bir konuyla ilgili bir pin oluşturarak, web sitenizi bu siteden ziyaret eden insan sayısını neredeyse ikiye katlayabilirsiniz.Trend olan konulara göz atmak için Pinterest Analytics’i ziyaret etmek için beş dakika ayırın, bu konuları markanıza bağlamanın birkaç yolunu beyin fırtınası yapın ve sonucu sabitleyin.
Elbette bunu herhangi bir sosyal ağda yapabilirsiniz.

4) Bir fotoğraf çekin

Resimler yalnızca Pinterest ve Instagram gibi ağlarda geçerli değildir. Facebook, Twitter ve hatta LinkedIn’de giderek daha önemli hale geliyorlar. Kendi fotoğraflarınızı kullanmak, stok fotoğraf satın almaktan daha ucuz ve daha kişiseldir ve akıllı telefonlar ve uygulamalar ile her zamankinden daha ucuz ve daha kolaydır.

Sosyal medyada her paylaşım yapmak istediğinizde fotoğraf çekmek yerine, sosyal olarak kullanılacak bir görsel kitaplığı oluşturarak süreci kolaylaştırmayı düşünün. Fazladan beş dakikanız olduğunda, kitaplığa eklemek için işle ilgili birkaç resim çekin. Hatta onları görsel olarak daha çarpıcı hale getirmek için Inkscape veya Gimp gibi bir filtreleme programından geçirebilirsiniz.Tabii ki, hemen yayınlamak istediğiniz zamana duyarlı bir görseliniz varsa, bunun için gidin.

5) Sektörünüzün en iyi etkileyicilerinden birini takip edin

Herhangi bir sosyal ağda, en çok etkilenenleri takip etmek, önemli trendlerden haberdar olurken kendi takipçilerinizi büyütmenize yardımcı olabilir. Onlara cevap verebilir, gönderilerini paylaşabilirsiniz ve sonunda onlar da sizin gönderilerinizi paylaşacaktır.LinkedIn, Twitter ve diğer sosyal ağlarda sektörünüzdeki olası etkileyicilere göz atın. Bu kişileri takip edin ve kendi yüksek kaliteli içeriğinizi yayınlarken onlarla etkileşim kurun.
Ne zaman ayıracak beş dakikanız varsa sosyal bir şeyler yapın ve takipçilerinizin ne kadar hızlı büyüdüğüne şaşırabilirsiniz.

Kaynak: https://www.verticalresponse.com/blog/got-5-minutes-expand-your-social-media-presence-with-these-quick-tips/