İnternetten para kazanmak (İnternet ATM’niz değil)

Belki de internetten para kazanma konusunda umutlarınız ve hayalleriniz var…

Belki de haftada dört saat çalıştığınız, zamanı asla parayla takas etmediğiniz, “akıllıca çalışmayı” öğrendiğiniz ve “tuhaf bir numara” bulduğunuz için rahat bir hayata yelken açtığınız güzel bir gelecek hayal ettiniz.

İnternet umursamıyor…

İnternet sizin ATM’niz değildir. Ve öyle olsa bile ATM’den çekmeden önce bankaya para yatırmanız gerekir.

Sizi  çevrimiçi iş fikirlerinizden zengin etmek isteyen büyük bir bolluk ruhu yoktur. Yalnızca çabanız, stratejiniz ve hedef kitlenize hizmet etme isteğiniz var. Sağlam bir iş modeliniz, ilgili bir hedef kitleniz, ödemeye hazır oldukları bir ürün veya hizmetiniz ve iyi pazarlama becerileriniz varsa ve  iş bloglarına  yeterince uzun süre bağlı kalırsanız, iyi bir konuma sahip olursunuz. Sağlıklı bir gelir olur.

Çevrimiçi bir yaşam kurmayla ilgili tüm yutturmacaların üstesinden gelmeye ve işe koyulmaya hazır mısınız?

İnternetten para kazanma hakkında 9 gerçek…

Bu dokuz gerçek, her tür başarılı girişimcinin değer verdiği çevrimiçi iş en iyi uygulamaları olarak ikiye katlanıyor. Ayrıca, serbest yazar olmayı öğrenen herkes için özellikle yararlıdır.

1. Kısayolları kullanmayın, daha uzun sürüyor…

Bir işe geçici çözüm üretmek, işi yapmaktan daha zordur. Size internetten para kazanma konusunda aşırı basitleştirilmiş numaralar ve hileler satmaya çalışan palavracılar, sizi onlarsız yapabileceğinizi fark edemeyecek kadar güvensiz olmanız için aşağılıyorlar. İşinizin karmaşık kısımlarını bulmak her zaman rahat olmayabilir, ancak üstesinden gelebileceğiniz bir şeydir. Ucuz kısayollara kapılmak sizi her zaman yavaşlatır çünkü işe yaramazlar. O zaman geri dönüp yine de doğru bir şekilde yapmalısın.

2. İyi yönde inatçı olun…

Ulaşmak istediğiniz sonuç konusunda inatçı olmak iyidir. Başarılı bir iş kurmadan ve çalıştırmadan bırakmıyorum. Tam olarak oraya nasıl gideceğiniz konusunda inatçı olmak kötü. Köstebek faresi çiftçileri için yılda 25.000 dolarlık premium beynimin en az 1.000 üyesi olana kadar istifa etmeyeceğim.İnternetten para kazanırken belirli ürün fikirlerine veya pazarınızla ilgili önyargılara takılıp kalmamaya dikkat edin. Yanlış şey üzerinde çok uzun, sıkı ve tutkuyla çalışırsanız, yine de yanılıyorsunuz.

3. “Başkalarının istediklerini elde etmelerine yardımcı olursanız, hayatta istediğiniz her şeye sahip olabilirsiniz.”

Bu Zig Ziglar’dan bir alıntı ve klişe. Bu da doğru. Bazen gerçekler klişedir.

4. İlgi görmeyi hak etmeniz gerek

Kitlenizin dikkatini çekmek istiyorsanız, nasıl daha iyi içerik yazacağınızı ve dikkat etmeleri için harika şeyler yaratmayı öğrenmelisiniz. Etkileyici birinin dikkatini çekmek istiyorsanız sabırlı, hoş bir şekilde ısrarcı olmanız ve ilginç bulabilecekleri şeyler yapmanız gerekir. Ne kadar sıkı çalışırsanız çalışın veya ne kadar umursadığınızın önemi yok, otomatik olarak kimsenin dikkatini çekme hakkınız yok. Onu kazanmak zorundasın. İlişki kurma söz konusu olduğunda, bunu ne zaman kazandığınıza karar veremezsiniz. Onlar yapar.

5. İnternetten para kazanırken isteme ve verme arasında denge kurmalısınız

Evet evet satmaya çalışmadan önce vermeniz gerekiyor. İlgi çekici  “blog yazısı fikirleri” bulmanız gerekir, böylece dikkat çekmeye hak kazanırsınız, bu da sonunda çevrimiçi bir kazanç elde etmenizi sağlar. Dijital ürünleriniz ve hizmetleriniz, ücretlendirdiğiniz tutara göre fazla dağıtılmalıdır. Ama aynı zamanda teklifleri de oraya koymanız gerekiyor. Katılım veya satış talebinde bulunmanız gerekiyor… ve bunu hikaye satışı ile zarif bir şekilde yapabilirsiniz. Çok fazla bağış yaptığınız için birinin size para vermesini beklerseniz, internetten para kazanmak için çok, çok uzun bir süre bekliyor olacaksınız.

6. Hiçbir şey kendi kendini satmaz

Pazarlamanız gerekir. Satış ve pazarlama korkunuz olsa bile, pazarlama kötü bir söz değildir. Daha etkili bir şekilde satış yapmayı öğrenmek kötü bir alışkanlık değildir. Satmayı öğrenemeyecek kadar iyi olduğunuzu düşünüyorsanız, zamanla başka bir şey yapmalısınız. İş satış gerektirir.

7. İş geni diye bir şey yok

“İş genine” sahip olmakla tanınan herkesin birbirine ne kadar çok benzediğini hiç fark ettiniz mi? Ve onlara benzemeyen insanlar, bu gizemli “iş geni” ile nasıl kutsanmış gibi görünmüyorlar? İnternetten para kazanma fikrinin saçmalık olduğunu  biliyorsun. Hiç kimse doğumda iş perileri tarafından kutsanmamıştı. Hiç kimse iş için doğuştan “biçilmiş” değildir. İş, bazı becerileri öğrenmek, varlıkları bir araya getirmek ve bunları bir pazara hizmet etmek için kullanmakla ilgilidir. Orta derecede işlevsel bir insan beyni olan herkes bunu yapmanın yollarını bulabilir. Çalışıp emek verdikçe bir şeyleri başarabilirsiniz, tıpkı satış yapmak için pazarlamanız gerektiği gibi. Bir sonraki nesil Google’ı başlatacak mısınız? Bu varlıklar ve fırsatlar olmadan, muhtemelen olmaz. Ancak yine de başarılı olan havalı bir şey yapabilirsiniz; bu  Copyblogger Academy içindeki uygulamalı eğitimin temelidir.

8. Çok çalışın, internetten para kazandığınızda şükredin

Bir şeyler başarmak için çalışman gerek. Miktarına bakmadan kazandığına minnettar olmalısın.

9. Çöple konuşma, sadece dışarı çıkar

“Sen Jackass Whisperer. değilsin.” – Scott Stratten

“Trolleri ve sürüngenleri” daha iyi davranmaya ikna etmeye çalışarak zamanınızı ve duygusal enerjinizi boşa harcamayın. (Zamanınızı ve çabanızı boşa harcamayın.) Çöpleri arkanızda bırakın ve zamanınızla yapmanız gereken 10.000 daha iyi şeyle devam edin.

Kaynak: https://copyblogger.com