İnternet pazarlamacılığı

İnternet pazarlamasında uzmanlaşmak için dahi olmanıza gerek yok.

“Çabuk zengin olma” planlarıyla ilgilenmiyorsunuz. Çalışmadan, zaman harcamadan bir iş oluşturmak istemiyorsunuz,  sihirli bir değnekte beklemiyorsunuz.

Bu şeyleri “anlamak” için Einstein olmanıza gerek yok. Ancak geleneksel internet pazarlamacılığı “guruları” tarafından satılan bazı işe yaramaz yöntemlere inanmak için aptal olmanız gerekir.

İnternet pazarlamacılığı, potansiyel müşterilere bilgi vermek ve güven oluşturmak için içeriği kullanarak otorite oluşturur.

Çevrimiçi pazarlamayı anlamanın daha iyi bir yolu var ve bunu sizinle paylaşmak istiyoruz.

Akıllı İnsanlar için İnternet Pazarlamacılığı ile Tanışın

Akıllı İnsanlar için İnternet Pazarlamacılığı, etkili çevrimiçi pazarlamayı anlamanın ve uygulamanın sistematik ve basit bir yoludur.

Karlı bir çevrimiçi işletme yaratmanın veya çevrimdışı işletmenizi çevrimiçi pazarlamanın “Copyblogger yöntemini” öğreneceksiniz.

Çevrimiçi Pazarlama Başarısının Dört Maddesi

Copyblogger 2006’dan beri ücretsiz çevrimiçi pazarlama tavsiyesi veriyor. Sürekli gündeme gelen dört maddesini bulduk.

Bu dört madde sizi sistematik olarak her çevrimiçi pazarlamacının bilmesi gerektiğini düşündüğümüz en önemli kavramlarla tanıştırıyor.

Bunlar, yıllar boyunca öğrendiğimiz her şeyi kullanarak Copyblogger modeliyle bir iş kurmanın ve pazarlamanın temel taşlarıdır.

Hazır mısınız?

Madde 1: Müşterilerinizle ilişkileriniz kuvvetli olsun

Bir izleyici kitlesiyle güçlü ilişkiler kurmak, burada yaptığımız her şey için çok önemlidir.

Sürekli olarak yeni müşteriler aramak yerine, mevcut okuyucularımıza ve müşterilerimize fayda sağlayan ve onların ilgisini çekmeye devam eden bir ortam yaratmayı tercih ederiz.

Geleneksel anlamda reklam yapmıyoruz. Bunun yerine, okuyucularımız bizim için “ağızdan ağıza yayma” konusunda harika bir iş çıkarıyor.

  • Hedef kitlenize ve pazarınıza her zaman için tam bir saygı duymalısınız.
  • Bunu kendi ihtiyaçlarınızı göz bulundurarak ve onların ihtiyaçlarınada odaklanarak yapmalısınız.
  • Bu, müşterileriniz/aboneleriniz için kaliteli bir deneyim yaratma taahhüdünde bulunmakla ilgili.

Madde 2: Metin yazarlığı çok önemli

En son sosyal medya trendlerini kesinlikle takip ediyoruz (ve bazen onları oluşturuyoruz), ancak burada yaptığımız her şeyin altında sağlam metin yazarlığı teknikleri var.

Çarpıcı bir başlıkla başlayıp, stratejik bir şekilde metinde heyecan verici bir harekete geçirici mesaja doğru ilerleyen geleneksel metin yazarlığı teknikleri, sosyal medyada inanılmaz derecede iyi çalışıyor.

“Eski moda” metin yazarlığı tavsiyesi, topallayan bir işletme veya blog ile gerçekten gelişen bir işletme arasındaki  farktır.

Madde 3: İçerik pazarlaması olmazsa olmazımız

Copyblogger formülünün omurgası nedir?

Harika içerikler sunun.

Ardından, stratejik ve odaklanmış bir şekilde harika içerik sunmaya devam edin. Bu sürekli yapılması gereken bir işlem.

Arada bir, okuyucuya fayda sağlayan ve nakit para alışverişini içeren harika bir teklif yapın. Böylece maddi kazanç sağlamış olursunuz.

Tabii ki, gemiye bindiğinizde bunu nasıl yapacağınız konusunda size biraz daha ayrıntı vereceğiz.

Madde 4: Satmaya gerçekten (!) değer bir şeyiniz olmalı

Herkes bir şeyler satıyor. Bir ürün, hizmet, indirme, fikir veya değerli bir amaç olabilir.

Ne satarsan sat, fiyatına değmeli. (Ayrıca, okuyucunun dikkatinin, kesinlikle sınırlı tedarikte bulunan değerli bir meta olduğunu asla unutmayın.)

Dolar, euro ya da  zaman ve dikkat istiyor olsanız da, istediğiniz fiyatın üzerinde bir şey sunmalısınız.

Hepsini bir araya getirmek

Bu dört maddeden her biri diğerlerini güçlendirir. Herhangi biri eksik olursa maximum verimlilik alamazsınız. Birlikte daha verimliler.

Yazma becerilerinizi pratik ve etkili yollarla güçlendirmek istiyorsanız, sizi Copyblogger’daki en iyi kaynaklara yönlendirmemize izin verin.

Çünkü tam olarak doğru bilgiyi aldığınızda, hemen içerik yazarı olarak oyununuzu geliştirmeye başlayabilirsiniz. Ve size istediğiniz sonuçları verecek olan da bu.

Kaynak: https://copyblogger.com