Neden Instagram müşterilerinize ulaşmak için Twitter’dan daha iyi olabilir?

Instagram, geçtiğimiz günlerde 700 milyon kullanıcıya ulaştı. Bu, Twitter’ın kullanıcı sayısının iki katı. Üstelik 100 milyon kullanıcı daha kazanması sadece dört ay sürdü. Bu oranla, Instagram kısa sürede milyar kullanıcıya ulaşmış olacak. Şu anda yalnızca Facebook ve WhatsApp’ın kendi verilerine göre milyarlarca kullanıcısı var.

Şirket; dünya çapında Instagram topluluğuna katılmanın, deneyimler paylaşmayı ve arkadaşlarınızla etkileşiminizi güçlendirmeyi daha kolay hale getirdiğini belirtiyor.

“Hikaye, canlı video ve Direct’deki kaybolan mesajlar gibi yeni özelliklerle insanlar şimdi kendilerini ifade etmenin ve kendilerine göre önemli olan şeylere daha yakın hissetmek için her zamankinden daha fazla yola sahipler.”

Instagram Twitter’dan daha mı iyi? Muhtemelen.

Twitter’ın belirli avantajlar var; çok sayıda küçük işletme ve kuruluşlar için ideal bir platform. Ancak, müşterilerinizle ve takip ettiğiniz kişilerle daha kişisel bağlantılar kurmak istiyorsanız Instagram muhtemelen çok daha iyi bir sosyal medya seçeneği. Evet, boyutunun iki katı. Instagram’a daha fazla insan bağlı.

Bununla birlikte, aynı zamanda çok daha az dağınık bir görünümü var. Instagram’ın görünüm ve izlenimi gezinmek için daha kolay, böylece belirli insanları ve işletmeleri bulmak kolaylaşıyor. Fotoğraf odaklı olması ona daha kişisel bir his veriyor.

Sadece bu değil, Instagram ayrıca yakın zamanda müşterilerle etkileşime girmeyi ve sunumlarınızla daha yaratıcı olmasını sağlayan bazı yeni özellikleri açıkladı.

Instagram Hikayeleri

Instagram hikayeleri, yalnızca bir fotoğraf için çok büyük bir mesaj iletmenizi sağlar. Bu, Instagram’ın rakip Snapchat’taki benzer bir özellikten çok beğenilen klonlarından biri oldu. Hikayeler, mesajları tek seferde yalnızca tek bir fotoğraf paylaşmak yerine takipçilerinize sunmak için yetki veriyor. Bu yeni hizmet de ayın başında 200 milyon günlük aktif kullanıcıya ulaştı.

Mağaza Düğmesi

Daha da uzun süre Instagram, potansiyel müşterileri etkilemekle kalmaz, satış üretmenize yardımcı olabilir. Ve bu da Instagram’ın sunduğu bir başka önemli avantaj. Instagram’ın “Şimdi Mağaza” düğmesi, müşterilere yayınlarınızdan birinde en doğru sosyal medya araçlarını seçerken göz önüne alacak başka şeyler satın alma olanağı verir.

Kaynak: https://smallbiztrends.com