İçerik pazarlamasını kullanarak işinizi büyütün

Bu basit infografik, işletmenizin çevrimiçi varlığını büyütme konusundaki düşüncelerimizi göstermektedir.  İçerik pazarlamasına başlarken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

 

İşletmenizin bir ağaç olduğunu hayal edelim.

Sabit kalması için sağlam köklere ihtiyacı vardır.  Bu nedenle, web sitenizin alacağı trafiği destekleyebilecek güvenilir barınma ve altyapıya yatırım yapmalısınız.  Unutulmaması gereken ilk şey, içeriğinizin Google tarafından görünür olmasını ve hedef kitleniz tarafından kolayca bulunabilmesini sağlamak için SEO (arama motoru optimizasyonu) en iyi uygulamalarını takip ettiğinizden emin olmaktır. Analizler, kitlenizin davranışını anlamanıza yardımcı olur ve dönüşüm oranlarını artırmak ve etkileşim için ince ayarlar yapmanıza olanak tanır.

 

Gövde, web sitenizdir. Güçlü ve yüksek kaliteli içerikle dolu olmasını istersiniz, böylece ziyaretçilerinizin geri gelip sosyal medyada paylaşması için bir neden olur. Potansiyel müşterileri yakalamak için kayıt formları olan açılış sayfalarını kullanmak isteyeceksiniz. Sizi gerçekten dinlemek isteyen insanlarla sohbet etmek çok daha kolay!

 

Dallar ağacın tacıdır. İçeriğinizi paylaşabileceğiniz çeşitli sosyal medya platformlarını temsil ederler.  Kendinizi Facebook,  Twitter veya LinkedIn gibi bariz olanlarla sınırlamamalısınız. Pinterest ve Google +’yı veya daha küçük olan düzinelercesini deneyin. Dallar birçok yönde büyüyebilir ve bu sosyal medya stratejinize göre hangilerine zamanınızı ve kaynaklarınızı harcayacağınıza bağlı olacak. Kendi kombinasyonunuzu bulun ve denemekten korkmayın.

 

Her harika sohbet dinlemeyle başlar ve bu sosyal medya için daha doğru olamaz.  Sizinle veya ürününüzle ilgili değil.  Müşterilerinize nasıl fayda sağladığınız, onları nasıl zenginleştirdiğiniz ve müşterilerinizin hayatını nasıl kolaylaştırdığınızla ilgilidir.  Bir web semineri düzenleyin, bir e-posta kursu sunun, bir Facebook partisi düzenleyin! Yaratıcı ol!

business2community