Hedef kitlenizi tanımanın 3 yolu

Bu hafta, tek işi Tik Tok olan yeni bir yönetici işe almak için Tik Tok’u kullanan Nerf’e hayranlık duyuyoruz. Bariz bir çözüme sahip bir zorluğu ortaya çıkaran, yeni yayınlanan bir yazar anketine kafa yoruyoruz. Ve içerik pazarlama taktiği olarak sataşmayı kullanan bir pazarlama üreticisiyle eğleniyoruz.

Nerf, Tik Tok’u CEO koltuğuna oturtuyor

Hasbro’nun Nerf markası ilk CEO’sunu işe aldı. Bu kişi Tik Tok’un baş görevlisi. Geçici olsa da, bu iş için başvuranlar özgeçmiş veya başvuru göndermedi. Bunun yerine Hasbro, konumla ilgilenenlerden #NerfApplication etiketiyle “Nerf ile ilgili Tik Tok videosu” yayınlamalarını istedi. Şirket geçen ay 1.000’den fazla video başvurusu aldı ve pozisyon için Sophie Jamison’u işe aldı.

“Patlayıcıları” (köpük dart atan oyuncak tabancalar) ve diğer köpük oyuncaklarıyla tanınan Nerf, Sophie’nin uzmanlığından yararlanmak istiyor. Onun Nerfs101 Tik Tok hesabında 1.8 milyon takipçisi var. Bu hafta Nerf’in hesabında ise yaklaşık 105.000 takipçisi vardı. Sophie, üç aya kadar ayda 10.000 $ kazanacak. Peki onun işi neydi ? The Toy Book’a göre içerik oluşturmak, strateji geliştirmeye yardımcı olmak ve Nerf’in Tik Tok’daki varlığının tonunu belirlemek.

Neden önemli:

Evet, Nerf’in işe alma süreci bir pazarlama gösterisi olarak görülebilir. Ama aynı zamanda içerik pazarlamacıları için faydalı bir ders de sunuyor. Hedef kitleniz ekibinizin konfor alanının dışında bir platformdayken sizler de yaratıcı olmalısınız. Markanızla uyumlu bir takipçi kitlesi oluşturmak için platformu zaten kullanmış kişileri getirmelisiniz. Onlara bir ücret ödeyin ve elinizden geldiğince onların bilgilerini içinize çekin. Onları iş ve pazarlama hedefleriniz konusunda eğitin , ardından bunları başarmanıza yardımcı olan platformu nasıl gördüklerini sorun. Sınır koymayın iş hayatının sınırları dışında düşündüklerini paylaşmalarına izin verin. Kısa ve uzun vadede sizin kanalınıza nasıl özgünlük getireceğinizi bulmak için birlikte çalışın. Bu kitleyi nasıl çekeceğinizi düşünmeyi unutmayın. Sahip olduğunuz kanallardan birine platform kiralayın.

“Kitlenizi tanıyın” demek yapmaktan daha kolay

İzleyicilerinin ne okumak istediğini bilmek, her 10 iş iletişimcisinden dördü için zorlu bir iştir. Bu bulgu , Typeet’ten Sarah Michelle tarafından bize gönderilen Typeet and Mantis Research’ün 2021 yazma durumu çalışmasının bu haftaki yayınında geldi. Zorluğun bir kısmı, iletişimcilerin izleyicilerinin ne istediğini anlamaya çalışmasıdır. İletişimcilerin üçte ikisi analitiğe bakarken,% 60’ı  sosyal medyayı izliyor. Yalnızca yarısı markalarının ön saflarındaki kişilerle konuşurken, daha azı doğrudan kitleyle iletişim kurar.

Neden önemli:

Durum raporu birçok konuyu ele alıyor. Ancak yazma zorlukları ve hedef kitlenin anlaşılması ile ilgili bulgular, içerik pazarlamacıları için bir uyarı ışığı yakmalıdır. Mantis Araştırmadan Michelle Linn, “Üçüncü taraf kaynaklara güvenmek yerine doğrudan kaynağa gidin,” diyor. Ne zaman doğrudan hedef kitlenizle etkileşime girerseniz, onlar için yankı oluşturacak bir içerik geliştirmek daha kolay olacaktır. Sonuçta, kitlenizin girdisi genellikle bir grup içerik performansı veya arama istatistiğinden daha canlıdır.

Dilden aşağı in

Moda’nın belirsizliğini unutun. Mesleğinizde eğlenmenin yeni bir yolu var. CMI’dan Stephanie Stahl , Marketing Brew e-postasında The Marketing Gibberish Generator’ ı ortaya koydu. Düğmeye her dokunuş, hiç bitmeyen pazarlama ve iş jargonunun uzun bir listesini ortaya çıkarır. Üreticinin yaratıcısı Column Five, aracın nasıl kullanılacağına dair şu tavsiyeyi sunuyor: “Bu rock yıldızı-ninja-pazarlama gurularına uyum sağlamak mı istiyorsunuz? Bahsettiğiniz WTF’yi biliyormuşsunuz gibi davranmak için söz oluşturucuyu kullanın.

Neden önemli:

Elbette, etkilemeyi denemek için etrafta dolaşmak üzere dil bulmak için jeneratörü kullanabilirsiniz. Ama aynı zamanda bu kelimeleri kelime dağarcığınızdan çıkarmak için bir fırsat olarak da kullanabilirsiniz .Aynı zamanda Column Five ajansı için harika bir içerik pazarlama aracı. Potansiyel müşteri tabanındaki herkesin karşılaştığı bir şeyle eğlenmek, onları meşgul etmenin ilginç bir yoludur.

Contentmarketingınstitute.com