Hakkımızda sayfaları için 5 ilham verici unsur

İçerik pazarlaması tamamen yeni bir konsept olmasa bile, yapılması için pek çok yeni yol var.  İnsanlar çoğunlukla içerik pazarlamasını blog paylaşımları ve sosyal destekle bağdaştırıyor. Ancak, içeriği bu parametrelerle sınırlandırmak gözden kaçan birçok fırsata neden olabilir. İnternet sitenizdeki alternatif kısımlarda, yaratıcı ve ilgi çeken içerik yaratma şansını kaçırmadığınızdan emin olmak istiyorsunuz.

İnternet sitenizin “Hakkımızda” bölümünün içeriğinde yatan pazarlama potansiyelini değerlendirmek önemli. Herhangi bir internet sitesinde en çok ziyaret edilen yerlerden biri olan “Hakkımızda” sayfası, potansiyel müşteriniz üzerinde bıraktığınız ilk izlenim açısından büyük rol oynuyor. Burası, şirketiniz ve arkasındaki insanlar ile ilgili bir şeyler öğrenmek için geldikleri yer. Bir müşteri, iş teklifinizi veya iş birliği düşüncenizi ciddiye almadan önce buraya bakar.

Açıkçası, “Hakkımızda” sayfaları önemli! Bu yüzden, bu sayfadaki bilginin merak uyandıran bir hikaye anlattığından emin olmasınız.

Ama bunu nasıl yapacaksınız?

Bu işi daha kolay bir hale getirmek için, ilham verici bir “Hakkımızda” sayfası tasarlamanız için sahip olmanız gereken 5 yaratıcı unsuru bir araya getirdik:

  • Şirket vizyonu ve felsefesi
  • Şirket zaman çizelgesi
  • Takım üyelerinin biyografileri
  • İş konsepti görselleri
  • Multimedya içerik

Artık sayfamızın neye ihtiyacı olduğunu biliyoruz, peki bu yeni fikirleri uygulama konusunda nasıl bir yol izleyeceğiz? Farklı örneklere göz atarak farklı iş yerlerinin, kim oldukları ve ne yaptıkları konusunda bilgi edinmeleri için ziyaretçileri nasıl yönlendirdiklerini görelim.

1.Şirketinizin vizyonu ve felsefesi

Diğer herkes gibi değilsiniz, o zaman dünyaya sizi neyin eşsiz yaptığını söyleyin! Rakipleriniz arasından neden sizi seçmeliler?

Şirketinizin kim olduğunu gösteren ve markanızın sesini yayan bir “Hakkımızda” sayfası ile öne çıkın. Şirketinizi bir araya getiren neydi? Geleceğinde ne görüyorsunuz? Ziyaretçilerinize, yaptığınız işe ve şirketinize ilgi duymalarını sağlayacak bilgiler sunun.

Bu, “Hakkımızda” sayfası çok uzun olmalı demek anlamına gelmiyor. Örneğin, Whoa Nelly kısa ve tatlı bir sunumla nasıl bu hale geldiklerini, ne önerdiklerini anlatarak asıl noktaya geliyor. İçeriklerini kısa ve öz tutarak, nefes kesen görseller eşliğinde ziyaretçisini sayfaya hapsedebiliyor.

2.Şirket tarihinizin zaman çizelgesi

Geçtiğimiz on yılda, Facebook, kendinizle ilgili bilgi paylaşmak için zaman çizelgesi kullanma yöntemini popüler bir hale getirdi. O zaman, aynı konsepti “Hakkımızda” sayfanızda neden uygulamıyorsunuz? Ziyaretçilerinizi, şirket tarihiniz içinde bir yolculuğa çıkarın. Onlara, nereden başladığınızı, nereye kadar geldiğinizi ve yol boyunca şirketinizin başardığı her şeyi gösterebilirsiniz.

Zaman çizelgeleri, metne oranla daha çok bilgi ve detay sergilemenize olanak sağlar. Potansiyel müşterilerin takdir edeceği bir çeşitlilik sunar. Moz’un dikey zaman çizelgesi şeklinde tasarlanmış bu güzel “Hakkımızda” sayfasına göz atın.

3.Takım üyelerinin profilleri

“Hakkımızda” veya “Hikayemiz” sayfası, vizyonunuzu yürüten tutku ve bunu gerçekleştiren insanlar ile ilgili olmalıdır. Popüler inancın aksine, bu içerik güvenilirlik kazanmak uğruna çok resmi gözükmek zorunda değildir. Çoğu insan, gerçek kişilerle bağlantı kurmayı daha kolay bulur, o zaman, çalışanlarınızın kişiliklerinin ve çalışma ortamınızın parlamasına izin verin!

Şirketinizi ulaşılabilir göstermek için her bir takım üyesinin sosyal medya profillerini ekleyebilirsiniz. Eğer B2B sektöründe bir şirketseniz, lider takımındaki üyelerin LinkedIn linklerini de dahil edebilirsiniz.

4.Şirket konseptinizi temsil eden infografik bir görsel

Bazen iyi tasarlanmış grafikler, sözlü anlatımlara oranla, ziyaretçinizin şirket konseptinizi daha iyi anlamasını sağlar. Sonuçta, eğer sizin ne yaptığınızı çözemezlerse, ürününüze veya hizmetinize ihtiyaçları olup olmadığını nereden bilebilirler?

5.Multimedya içerik

Şirketinizin nasıl ortaya çıktığıyla ilgili havalı bir hikayeniz var mı? “Göster, Söyleme” deyimi, internet sitesi tasarımınız için faydalı ve uyarlanabilir olabilir. Neden hikayenizi anlatan bir video yapmıyorsunuz?

Günümüzün web tasarım teknolojisi video ve multimedya materyallerinin görsel hikaye oluşturmaları için kolayca birleşmesine olanak sağlıyor. Ziyaretçilerinizin aklında oluşacak bir görsel sunarak, insanların onu görmesi, ona bağlanması ve onu paylaşması şanslarını arttırıyorsunuz. Konuyla ilgili Bench size ipucu sağlayabilir.

Şirketinizin “Hakkımızda” sayfasını tasarlarken örnek alınabilecek farklı çok fazla yaklaşım var. Çok resmiden eğlenceliye ve yaratıcıya kadar, önemli olan sizin şirketinizin kişiliğine en çok uyacak içerik ve tasarım unsurlarını seçmeniz.

Kaynak: http://www.bluefountainmedia.com