Günlük İşlerinizi Yaparak Para Kazanın

Her zaman yaptığınız işleri yaptıktan sonra para kazanmak ister misiniz? Mesela dişlerinizi fırçalarken veya tırnaklarınıza oje sürerken. Pay Your Selfie uygulamasını telefonunuz indirip, günlük işlerinizi yaparken kendi fotoğrafınızı yani “selfie” çekiyorsunuz ve her çektiğiniz fotoğraf için belirli bir miktarda para kazanıyorsunuz. Chicago merkezli şirket Eylül ayından beri 100.000 kullanıcıya ulaştı ve bu kullanıcılardan gelen fotoğraf sayısı 500.000.

Uygulamayı kullanan kullanıcılar her fotoğraf başına 1 dolar kazanıyor. Burada önemli olan nokta ise fotoğraflarda uygulamaya sponsor olan markaları kullanmak. Tabii bu paranın hepsi sizde kalmıyor. Her fotoğraf yüklemenizde sizin hesabınıza belirli bir miktarda para yatıyor. Hesabınıza ne kadar yatıcağı ise fotoğrafınızda kullandığınız markaya göre değişiyor. Geri kalan para ise sizing seçtiğiniz bir hayır kurumuna bağış yapılıyor.

Pay Your Selfie kurucularından Kristen Holman kullanıcıların kazanacakları paranın bir işe yaramayacağını düşünebildiklerini ancak bu paranın 1 ay içerisinde örneğin manikür yaptıracak kadar bir miktara ulaşabileceğini söylüyor. Aynı zamanda bu uygulamanın bazı şaşırtıcı sonuçları olduğunuda belirtiyor. Mesela sponsorlardan biri olan Crest diş macunu için gelen fotoğrafların en çok 16.00 – 18.00 saatleri arasında olduğunu ve gün ortası sayıldığı için insanların bu saatte dişlerini fırçalamasının ilginç olduğunu düşünüyor.

Holman, Pay Your Selfie uygulamasının amacının insanların günlük hayatının bir parçası haline gelmek ve insanların evlerinde, tezgahlarında hangi markaların yer aldığını görmek olduğunu söylüyor.

Kaynak: http://www.adweek.com/news/technology/mobile-app-pays-you-your-selfies-while-giving-custom-data-brands-171548