Gelecekte iş başarısı sağlamak için 10 ipucu

Başarılı bir iş kurmak düzenli olarak değişen bir süreçtir. Bu yüzden uzun süreli başarı sağlamak için adapte olabilmelisiniz. Küçük iş grubunuzun üyeleri birçok değişimi ve güncellemeyi yönlendirmek zorunda kalmıştı. İşinizi gelecekte ileriye doğru götürmeniz için gereken bazı ipuçlarına aşağıdaki listeden göz atabilirsiniz.

Mobil Müşteriler için kullanışlı olun

İşinizin başarılı olmasını istiyorsanız, mobil teknolojilere odaklanmanız gerekiyor. Ve eğer ürün satarsanız, bu mobil müşteriler için kullanışlı olan bir tecrübe sağlamanız gerektiği anlamına gelmektedir.

Instagramın en güncel haliyle bir başlangıç yapın

Instagram gibi sosyal platformlar iş için mükemmel araçlar olabilir. Ama onlar da düzenli olarak değişiyor. Bu yüzden, başarılı olmak için Instagramın hikaye özelliği gibi en yeni güncellemelerini de takip etmeniz gerekir.

İşinizi çökmekten ve bozulmaktan koruyun

Bir işin başına her türlü felaket gelebilir. Bu felaketlerin hepsini tahmin edemeseniz de, bazı işlemlerle işinizi bazı ortak sorunlardan koruyabilirsiniz.

Marketing çabalarınızı istatistiklerle maksimize edin

Kendi marketing stratejinizi kurmak bir kumar olabilir. Ama sosyal medya marketing gibi ya da Chris Flores tarafından paylaşılan RightMix Marketing gönderisi gibi şeylerin arkasındaki istatistiklere bakarsanız, başarılı olma ihtimalinizi artırırsınız.

SEO’nun geçmişini, şimdisini ve geleceğini düşünün

SEO sürekli değişen konseptlerden biridir. Bu yüzden, eğer onu işinizde kullanacaksanız, bütün değişimlere ayak uydurmanız gerekmektedir. Jasmine Sandler Search Engine Journal gönderisinde bu değişiklikleri ve SEO’yu bundan sonra neler beklediğinin altını çiziyor.

Takımınızı eğlenceli ofis aktiviteleriyle bir araya getirin

Güçlü bir takıma sahip olmak işinizin karşısına çıkabilecek her türlü durumla başa çıkmanızı sağlayabilir. Ama takımınızı bir araya getirmek için, biraz yaratıcı olmanız gerekir.

Yaz ödülleriyle çalışanlarınızın ilgisini çekin

Ödül sistemi gibi bir sistem ile çalışanlarınızın ilgisini çekebilirsiniz. Ve yaz, takımınıza eğlenceli ödüller sunmanız için büyük bir fırsat olabilir.

Mükemmel Twitter Kampanyasını dizayn edin

İçerik stratejinizin bir parçası olarak twitter kullanıyorsanız, promosyonel twitler atmaktan daha fazlasını yapmanız gerekebilir. Gerçek twitter kampanyaları kullanmak, Two Feet Marketing’den David Lowbridge’in incelediği gibi, doğru yapıldığı takdirde yaralı olabilir.

Blog Serileri yazın

Muhtemelen blog yazmanın içerik stratejinize getirebileceği potansiyel yararları biliyorsunuzdur. Ama bazı yatırımcılar hala insanlara bloglarını düzenli bir şekilde okutmakta zorlanıyor. Burası tam blog serilerinin yardım edebileceği bir yer.

Gözünüz makine trendlerinin üzerinde olsun

Eğer işinizin gelecekte başarılı olmasını istiyorsanız, trendleri gözlemelisiniz. Teknolojiyle ilgili bir iş yapın ya da yapmayın, makineler ve teknoloji trendleri işinizi nasıl yürüttüğünüze çok büyük bir etkisi olabilir.

www.smallbiztrends.com