Etkinlik planlama konusunda mavi çivi gibi ol!

Etkinlikler, eğlence deneyimleridir. Eğlendirmek, cezbetmek, büyülemek, ikna etmek ve çekmek için tasarlanmıştır. Bunlar da zaman alıcıdır.

Organize etmek ve düzenlemek, pahalı ve stresli olabilir.Yorulmaz bağlılık ve odak gerektirir. Çabalar, kavramsallaştırma ve başarıyla dağıtmak ile doyurucu olabilir.En önemlisi… bunlar gereklidir.

Etkinlikler, kurum ve işletmelerde, tüm pazarlarda ve bölgelerde kritik her boyutta önemli bileşenleridir. Bu her zaman için geçerlidir.

Bir etkinlik planlarken, akılda aşağıdaki temel bileşenleri tutmak önemlidir:

  • Kitle: Kimleri bu etkinliğe çekmeye çalışıyoruz?
  • Bütçe: Bu kritik kitle için ne kadar harcama yapmaya hazırız?
  • Zaman Dilimi: Bir etkinlik için iş büyümesi açısından yararlanılabilir teslim hedeflerimizi yerine getirebilmek için aylık bazda hedeflerimiz nelerdir?
  • Konukseverlik: Hedef kitlemizi cezbetmek için ne yapacağız? Kırmızı halı? Canlı müzik? Video eğlence? Güzel yemekler? İnanılmaz dekor? Herkesi hoş karşılayacak, insanları kendine bağlayacak nasıl bir etkinlik ortaya koyacağız?
  • Eğlence: Eğlence üretiminde en profesyonel düzeyde bir etkinlik sunmak için ne yapmaya hazırız? Bütçemiz düşünüldüğünde, eğlence değerini unutulmaz kılan bir etkinlik üretmek için nelere harcama yapabiliriz?
  • Pazarlama: Etkinliği tanıtmak için neler yapmaya hazırız? Etkili müşterilerimize özel davetler şeklinde sosyal medya paylaşımları, kartpostal, reklam panoları, medya ortaklıkları, satış aramaları için imza davetiyeleri, sosyal medya kampanyaları e-posta kampanyaları, online reklam, video davetiyeleri?

Eğer kavramsallaştırma ve bir etkinlik planlama başlangıç aşamalarında ise puanları ilerledikçe daha temel noktaların akılda tutulması gereken kilit noktaları vardır.-Şirket, eğlence mekanı, kar amacı gütmeyen organizasyonlar, toplumsal kutlama, tatil kutlaması, düğün ya da daha fazlası- Planlamanın bu ana noktalarını net bir şekilde kararlaştırmak büyük bir önem taşımaktadır.

Sonuncu ama bir o kadar da önemli olan nokta ise, incelemeniz için hızlı ipuçları arasında bu etkinlik planlaması gelince… mavi çivi olun!

Yaptığın etkinliğin dikkat çekmesini istersin

Farklı olmaktan, biraz ilgi talep etmekten, benzersiz fikirleri ifade etmekten ve bir toplantıda ilgi odağı olmaktan korkmayın. Unutulmaz ve değerli etkinlikleri kavramsallaştırmaya ve yaratıcı sürecine gelince hiçbir kötü fikir yoktur- paylaş, paylaş, paylaş – Bir fikir, daha iyi bir fikre seni götürebilir, o fikir de şirketinin, organizasyonunun, marketinin kimliğini gösteren başarılı bir fikre götürebilir.

Kavramsallaştırma ve etkinlik planlama söz konusu olduğunda, mavi çivi olmaktan korkmayın!

Kaynak: https://smallbiztrends.com