Etkili bir dijital içerik için dikkate değer 5 özellik

Dijital iş ve içerik pazarlaması için sunum hazırladığımda izleyicileri alıp götürmek ile ilgili çok düşündüm.

Tabii, beni dinleyen herkese Copyblogger’ın birinci kuralını öğütleyecektim. Ama eğer yararı olacaksa insanlara ‘’berbat içerik yayımlamayın’’ cümlesini söylemek için biraz daha açıklamaya ihtiyacım olacaktı.

İçerik pazarlaması için doğru kaynağı ne verecekti ? Ve içerik pazarlamasında doğru yolu bulamayan tecrübelilere nasıl yardımcı olacaktım? Onların sağ ayak ile başlamalarını sağlayacak bir yapı var mıydı?

Bazı içerik pazarlamaları başarılıyken diğerleri niye başarısız ?

Diğer yapılarda olduğu gibi bu da basitçe ifade edilebilir. Aslında yürütme daha karışık bir hale geldi. Ama eğer bunu kullanırsanız içerik pazarlamasını yıkan görünmez tehlikelerden kaçınırsınız.

Yapı: Eğitim+ Kişilik= Etkili İçerik

  1. Etkili içerik eğitir

Bizim yıllar boyunca ‘’satma, öğret’’ dediğimizi duymuşsunuzdur.

Satılan içerik (premium içerik işinde olmanız veya içeriği servis, ürün satmak için kullanıyor olmanız fark etmez) içerik her zaman kullanışlıdır.

Etkili içerik izleyicilerinize daha çok öğretmeyi arzulatır.

Fitness taktikleri, ebeveynlik becerileri veya kariyer öğütleri. Ama acil sorulara cevap verir ve okuyucuların hayatını daha iyi yapar.

  1. Etkili içeriğin kişiliği var

Okuyucu dostu, hem eğitip hem eğlendirmeye yönelik, kişiliğe sahip bir içerik odaklı web sitesi oluşturmak oluşturmak amaçlanmalıdır.

İçeriğinize tutarlı bir ses ve kişilik getirmek bir sürü iş- ama aynı zamanda profesyonel ve kişisel olarak son derece ödüllendiricidir.

  1. Etkili içeriğin iyi bir başlangıcı olur

Daha önce söylediğimiz ve iyilik için ışıklar kapanana kadar söylemekte olduğumuz:

Okuyucu dostu, insanları eğiten güçlü bir içerik yaratmak istiyorsanız lütfen içeriği berbat bir başlık ile toprağa gömmeyin.

İyi başlıklar okuyucularınızın içeriğinizi paylaşmasında kolaylık sağlayabilir. Daha iyi başlık yazımı için zaman ayırın. Gerçekten buna değdiğini göreceksiniz.

  1. Etkili içerik SEO’yu akılda tutar

Hem eğitici hem de okuyucu dostu içerik oluşturmada SEO’nun faydası vardır.

Etkili içeriğin ilk olarak insanların okuması, ikinci olarak da arama motorları için kullanıldığını unutmayalım.

  1. Etkili içerik, okuyucuya ilke koyar

İyi içerik pazarlaması kurallarının hepsi tek bir kuraldan geçer: izleyicinize ilke koyun.

Bu piyasaya sürmeniz için ne kadar para harcadığınızı, arama motorlarını nereye sıralayacağınızı veya kedinizin bu sabah ne yemek istediği ile ilgili değil.

Sizin izleyicinizle_ okuyucu, aramalarınız, müşterinizle_ alakalı, sizinle alakalı değil.

Bu sizin işiniz ve içeriğinizle ilgili amacınız olmadığı anlamına gelmiyor. Ama okuyucularınızın yararına, onları daha rahat hissettirecek içerik hazırladığınız da, pazarlama amaçlarınızın daha başarılabilir olduğunu göreceksiniz.

Kaynak: www.copyblogger.com