E-posta bültenlerine daha fazla abone olmak için 4 yol

İşletmeler günümüzün son derece rekabetçi pazarında daha fazla görünürlük kazanmaya çalıştıkça, daha iyi sonuçlar almaya çalışan farklı pazarlama stratejileri ortaya çıktı. E-posta bültenleri, şirketler tarafından bir süre müşterileri ile bağlantı kurmak ve hedef kitleyle bir ilişki kurmak için kullanıldı. Müşteri tabanınızı son haberler, etkinlikler ve tanıtım kampanyaları ile güncel tutmanın kolay ve uygun maliyetli bir yolu var.

Bültenler aracılığıyla markalar ve işletmeler belirli bir endüstride uzmanlıklarını kurabilir veya alanlarında kendilerini güven ve güvenilirlik kazanmaya yardımcı olan bir düşünce lideri olarak öne çıkarabilirler. Merak yaratmak ve kitlenizi markanızın daha iyi tanımasını sağlamak, web siteniz için trafiği artırabilecek harika bir yol.

Birçok şirket yeni ürün ve hizmetleri başlatmak, farklı pazarlama kampanyaları geliştirmek ve özel teklifler duyurmak için e-posta bültenleri kullanıyor. Daha geniş bir kitleye yayınlanan içeriği alma özelliği, onu dönüşüm sağlamanın yanı sıra etkili bir pazarlama stratejisi haline getirdi.

E-posta Listesi Oluşturma İpuçları

Posta listesine üye olabilmek için daha fazla abonenin nasıl satın alınacağını bilmek, yayın yapacak bir kitleye sahip olmak için şart. Bu ipuçlarını nasıl kullanacağınızı öğrenerek, siz de e-posta bültenleri hazırlayabilirsiniz ve e-posta bültenleriniz aracılığıyla daha fazla abone çekmek için 4 farklı yola başvurabilirsiniz.

1.Kitlenize Oturum Açmaları için Teşvikler Sunun

Belki de daha fazla aboneyi e-posta bültenlerinize almayı seçmenin en kolay yolu onlara genellikle teşvik edici biçimde kaydolmaları için sabırsızlanacak bir şeyler sunmak olabilir. Birçok şirket ve marka, abonenin bir sonraki satın alımında kendi özel kuponlarını veya fırsatlarını sunar ve ücretsiz hizmetlere ve diğer faydalı paralara erişmenizi sağlar.

Bültene kaydolma, e-postanızın onay bağlantısını tıkladıkları andan itibaren kitlenize sunacak bir şeyler olması, kaydolma oranlarını artırır. Bunun çalışabilmesi için, kitlenizin kime ait olduğunu ve neye en çok ilgi duyduklarını zaten iyi anlamanız gerekir. Posta listenizi hedef kitlenizdeki farklı gruplara göre bölümlere ayırabilirsiniz.

2.Değerli İçerik Oluşturun ve Sürekli Olarak Sunun

Şirketler, posta listeleri aracılığıyla ihtiyaç duydukları izleyicileri bulur bulmaz, ilk etapta neden kurulduklarını takip etmek çok kolay. Bir süre sonra pek çok marka, abonelerine değer katacak bir içerik bırakma derecesine kadar haber bültenleri için dağıtım tarihlerini takip etmeye çalışırlar.

Çoğu zaman, aboneleri hızlı bir şekilde kaybetmelerini ve yenilerini kazanmalarını engelleyen şey bu hata. Markalar değerli içeriği abonelerine getirme sorumluluğunu üstlenmeli. Ayrıca içeriğinize değer katmanın etkili bir yolu ise onlarla alâkalı bilgileri paylaşmaktan geçer.

Teklif ipuçları, endüstri güncellemeleri ve popüler eğilimler ve diğer yararlı çözümler, abonelerinize devam etmeleri için bir neden verir ve onlara markanızı arkadaşlarına önermelerini isteyebilir. Yarışmanın izleyicilerinizle alakalı kalması için sunduğu şeyleri bilmek de yararlı olabilir.

En iyi endüstri oyuncularından bilgi edinin, geliştirilmesi gereken şeyleri değiştirin ve kitlenize daha iyi hitap eden yeni bir mesaj yaratın.

3.Kitlenize Abone Olmak İçin Diğer Seçenekleri Sağlayın

Posta listenizi oluşturmak için bir başka önemli ipucu, abonelerinize, sunmanız gereken şeylerden dolayı bunaltıcı olmamak için ne sıklıkta bülten almak istediklerini seçenek halinde sunmak.

Hedef kitlenize hangi konulardan veya olaylardan duymak istediğinizi daha iyi kontrol etmeniz de tercih edilir. Onların hangi bilgiyi almak istediklerini denetleme imkanınız var.

Tüm bunlar, e-postalarınızın, sıklıkla alınıyor olabilecek diğer istenmeyen haber bültenlerinin yanı sıra okunacak olmasını sağlamak için yardımcı olacak.

4.Kendinizi Tanıtın ve Sosyal Medya Durumunuzu Maksimize Edin

Kim olduğunuzu, uzmanlığınızı ve bültenlerinize toplumsal kanıtlar ekleyerek abonelerinize neler sunmanız gerektiğini gösterin. Bu, e-posta imzalarınızdaki ve farklı sosyal medya platformlarındaki abonenizi ve takipçinizi işaretleyerek yapılabilir.

Sosyal medyada daha fazla aboneye sahip olmak, güven inşa etmeyi kolaylaştırır ve kitlenize de bunu empoze eder. Abonelerinize içeriğinizi kendi sosyal medya ağlarında tanıtmalarını sağlayacak paylaşım düğmelerine kolay erişim sağlayın.

Kaynak: https://smallbiztrends.com/