Domain otoritenizin rekabete karşı nasıl olduğunu görün

İşletmeler, çevrimiçi içerik ve stratejik pazarlama materyalleri söz konusu olduğunda, kendi sektörlerinde yetkili ve uzman olarak görünmek isterler. Bu, içerik oluşturucuların içeriği gerçek bilgiler, istatistikler ve verilerle güçlendirmek ve verilerin bir rakipten alınmamasını sağlayarak müşterinin sayfadaki “bütünlüğünü” korumak arasında zor bir dengeleme eylemi gerçekleştirmesini gerektirebilir.

Domain otoritesi (domain authority) nedir?

Moz 2004 yılında bir blog ve çevrimiçi topluluk olarak başladı. İlk olarak SEOmoz olarak anılan topluluk, arama motoru optimizasyonundaki uzmanların araştırmaları ve Google’ın sürekli değişen yiyecek içecek hizmetlerinin inceliklerini paylaşmaya başladığı ilk yerlerden biriydi. arama algoritmaları. Topluluğun kapsamı geliştikçe, SEOMoz tarafından sunulan hizmetler de gelişti. Yazılım çözümleri ve araçları sunmaya başladıklarında, kuruluş 2013 yılında Moz olarak yeniden markalaştı.

Organizasyonun evrimi boyunca, Domain Otoritesi olarak bilinen bir araç yarattı. Çevrimiçi tarayıcı tabanlı araç, belirli bir etki alanının arama motoru sonuç sayfalarında (SERP’ler) sıralama olasılığını ölçen bir sıralama puanı sağlar. Puanlama sayfası, temel alan otoritesi değerine (0 ile 100 arasında değişen bir logaritmik ölçek) ek olarak, alan adınıza kaç alanın bağlandığı, alan adınızın ve ilişkili sayfaların en üstte yer alan anahtar kelimelerin sayısı gibi temel bilgileri sağlar. Sıralı pozisyonlar ve kullanıcılara Google tarafından cezalandırılmış veya yasaklanmış benzer özelliklere veya görünüme sahip olduğu görülen sitelerin kaba bir yüzdesini söyleyen bir spam puanı.

DA puanınızı rakiplerinizle nasıl karşılaştırabilirsiniz?

Etki alanı yetki puanınızı kontrol etmek kolaydır. Hizmet, Moz’un sektörünüzdeki etki alanlarını nasıl puanladığına dair bir fikir edinmek için ücretsiz olarak birkaç etki alanı değerlendirmesi gerçekleştirmenize olanak tanır. Tutumluysanız ve hazırlıklıysanız, hizmet 30 gün sonra Moz’un Pro hizmetine geçiş yapacak bir deneme hesabına kaydolmanızı gerektirmeden önce birkaç doğrudan rakibin etki alanını kontrol edebilirsiniz.

Aldığınız puan logaritmiktir yani, spektrumun alt ucunda iyileştirmeler yapmak, puanınız üzerinde puanınızın daha yüksek olmasına göre daha büyük ve daha hızlı bir etkiye sahip olacaktır. Genel olarak, 40-50 arasında düşen puanlar ortalamadır, 50-60 iyidir ve 60’ın üzerinde puan alan siteler lider olarak kabul edilir.

İster yıllardır faaliyette olan bir web sitesine sahip deneyimli bir işletme olun, ister yeni yeni başlayan bir girişim olun, Google’ı etki alanı otoritesi ile birlikte kullanarak rekabetinizi belirleyebilirsiniz. Arama motorlarında sıralamak istediğiniz yerel anahtar kelimeleri ve hizmet tanımlayıcıları belirleyin ve Google ile Moz Pro arasında rekabeti belirleyip değerlendirebileceksiniz. Sonuçlarda Yerel 3’te hangi kuruluşlar listeleniyor, Google Yanıt Kutusunda hangi marka yer alıyor ve bu işletmelerin Moz Pro’daki etki alanı otorite puanları nedir? Bunu belirledikten sonra, kendi puanınız ile rakipleriniz arasındaki boşluğu belirleyebilir ve bu boşluğu kapatmaya başlayabilirsiniz.

Yerel arama için etki alanı yetkilinizi nasıl geliştirebilirsiniz?

Ayrıntılar, web sitenizin etki alanı otoritesini oluştururken tam olarak hangi faktörlerin kullanıldığına dair zayıf olsa da, puanın nasıl iyileştirileceğini belirlemek için çok fazla araştırma yapılmıştır. Moz, işletmelerin DA’larını iyileştirmek için atabilecekleri bazı adımlar hakkında bilgi sağlamıştır ve bu süreci , geri bağlantılarınızı iyileştirmeye odaklanarak, sitenizin genel SEO’sunu temelde iyileştirme sürecini eşitlemektedir .

Moz Pro’nun anahtar kelime analizi ve SERP analiz araçlarını kullanarak rekabeti belirleyin. Bu araçlar size hedef anahtar kelimeler için diğer sitelerin sıralamasını söyleyecektir.
Bağlantı profilinizde yeterli miktarda etkin bağlantı olup olmadığını belirleyin.
Yerinde içeriğinizin kalitesini (ve ardından miktarını) iyileştirerek takip edilen bağlantıları artırın. Hedef kitlenizin ne tür içerik okumak istediğini belirlemek için Moz Pro En İyi Sayfalar araçlarını kullanın. Ölü bağlantıları da düzeltmek için bunu kullanın.
Bağlantı kurma stratejik girişimlerinde en iyi sayfalarınızı ve içeriğinizi tanıtın.

Yerel SEO’nuzu tek seferde  bağlantınızı geliştirmek

Moz, pazarlama topluluğuna karşılaştığımız en zorlu sorunlardan bazılarına bir dizi güçlü çözüm sağladı, ancak çok azı Moz Pro hizmetinin bir parçası olan etki alanı otorite aracı kadar iç görü ve değer sunuyor. Müşterilerin SEO’yu iyileştirmelerine yardımcı olmakla ilgilenen profesyoneller için sahip olması gereken bir alan otoritesi odaklı araç seti, web sitenizin rakipleri ve benzerleri arasındaki yeri hakkında önemli bilgiler vererek pazarlama profesyonellerinin yalnızca hedeflenen ve mesaj içeriği oluşturmasına değil, aynı zamanda teknik bilgileri korumasına da yardımcı olur. Gelen trafiği yönlendirmek için gerekli olan geri bağlantıları koruyarak ve oluşturarak SEO’nuzun yanında. B2B organizasyonunuzun yerel SEO performansınızı iyileştirme ve rakiplerinizden üstünlük sağlamaya yönelik zorlu süreçte gezinmesine yardımcı olabilecek SEO konusunda bilgili bir satıcı bulmak istiyorsanız, o zaman aramaya başlama zamanı.UpCity’nin B2B servis sağlayıcıları pazarı .

upcity