B2B işletmeniz için bulut (cloud ) tabanlı 3 platform

Gartner’ın tahminlerine göre, cloud tabanlı hizmetler önümüzdeki yıl içinde 331,2 milyar dolara çıkacak. Bu, küçük işletmeler için mevcut olan çok çeşitli bulut araçlarından yararlanmaya başlamak için iyi bir neden. İşte B2B işiniz için cloud tabanlı üç platform.

Start-up’lar  ve orta büyüklükteki firmalar cloud teknolojisini çeşitli şekillerde kullanıyor.Bununla birlikte pek çok firma direk cloud sistemine geçmek yerine  şirket içi bir sunucuya bağlı eski sistemleri kullanmayı tercih ediyor.İşletmeler, özel ve  gizli bilgilerin sahipliği ve bunlara erişilebilirlik konusunda endişelenebiliyorlar yine de cloud teknolojisi ilgi görüyor.

Evden çalışmaya küresel geçiş

Bu endişeler geçersiz değildir. Ancak, özellikle uzaktan çalışan ekipler için cloud tabanlı araçların avantajlarını göz ardı edemeyiz. Pek çok çalışan, en azından yarı zamanlı olarak evden çalışma statüsüne geçti.

Öğelere erişmek için daha az stres

Cloud tabanlı platformlara her yerden erişebilmek stres seviyelerini azaltır ve işbirliğini kolaylaştırır. Saygın cloud şirketleri, dijital ihlallere karşı koruma sağlamak için iyi düşünülmüş güvenlik önlemlerine sahiptir. Ayrıca, abonelik fiyatlandırmasıyla, cloud tabanlı SaaS (Software as a service) çözümleri, herhangi bir güvenlik ihlali durumunda geri ödeme yapabilir.

1.Walnut (satış için)

Satış uzmanları için zaman kaybetmeden rekabetçi kalmak zordur. Günümüzde popülerliği artan cloud temelli müşteri ilişkileri sistemlerinin (CRM) kullanılmasının sebebi budur. Yüksek güçlü CRM’ler, müşteri verilerini otomatik olarak doldurmaktan ayrıntılı satış raporları oluşturmaya kadar her şeyi yapabilir. Bunun yanında ek seçenekler ile  satıcının rutin olarak gerçekleştirdiği birçok görevi tamamlamaya yardımcı olabilirler.

Örneğin, gerçek zamanlı ürün tanıtımlarını ele alalım. Walnut, satış ekiplerine ürün ve yazılım demolarını kodlamaya gerek kalmadan özelleştirme şansı sunuyor. Ekip üyeleri platforma giriş yapar, bir müşterinin yolculuğunun demo haritası çıkartılır ve çalışmalar kaydedilir. Müşteri demoları, Walnut platformunda önceden programlandığı için, her seferinde sistematik ve öngörülebilir şekilde çalışır. Bu sistem şirketlerin satış süreçlerinde daha müşteri odaklı olmalarını sağlar.

2.Zapier (pazarlama için)

Sosyal medya yerleşiminizi ve dinlemenizi idare etmek için bir SaaS aracı düşünün. Veya toplu halde e-postalar gönderebilecek başka bir seçenek. Elbette, hepsi bir arada bir pazarlama aracı bulmak zor olabilir. Sonuç olarak, birçok pazarlama personeli, çok sayıda platformda birden çok oturum açma ile uğraşmak zorunda kalıyor. Ekstra girişler sinir bozucu olabilir ve bilgileri taşırken hatalara meydana gelebilir. Zapier gibi uygulamalar birden fazla platformun takibinde yardımcı olabilir. Zapier, yaygın olarak kullanılan çeşitli bulut uygulamalarını birbirine bağlama özelliğine sahiptir. Walnut’tada olduğu  gibi, Zapier kullanırken herhangi bir kodlama bilgisine sahip olmanız gerekmez. , teknik bilgisi olmayan pazarlamacılar için kullanışlı bir uygulamadır.

3.BamboolHR (kişisel)

BamboolHR startuplar ve küçük ekipler için özel tasarlanmış insan kaynakları hizmeti sunan cloud tabanlı bir programdır. Özgeçmişleri hızlı bir şekilde değerlendirme yeteneği de dahil olmak üzere pek çok  özelliğe sahiptir.  Aday izleme sistemi,  adayların işe alım sürecinde hangi seviyede olduklarını görebilme gibi olanaklar sunar.

readwrite.com