Satış için e-posta, konu satırları nasıl yazılır?

E-posta pazarlamasında başarıya ulaşmak için, yakalamanız gereken bir husus var.  Aslında, bu tek özellik olmadan, kampanyanızın başarısız olması garantilidir.

Konu satırınız insanları e-postanızı açmaya zorlamıyorsa, kopyanızın veya teklifinizin ne kadar iyi olduğu önemli değildir.Bu nedenle, etkili e-posta konu satırlarının nasıl yazılacağını öğrenmek için zaman ayırmak çok önemlidir.Bu sizin E-posta konu satırınız.Konu satırınız insanları e-postanızı açmaya zorlamıyorsa, kopyanızın veya teklifinizin ne kadar iyi olduğu önemli değildir.Bu nedenle, etkili e-posta konu satırlarının nasıl yazılacağını öğrenmek için zaman ayırmak çok önemlidir.

Satış e-postaları için akıllı konu satırı nedir?

Bir konu satırı yazmanın doğru veya yanlış bir yolu olmasa da, mevcut açık oranlarınızı artırmak için kullanabileceğiniz bazı ipuçları vardır. İşte bilmeniz gerekenler.

Satış e-postaları için akıllı konu satırı nedir?

Bir konu satırı yazmanın doğru veya yanlış bir yolu olmasa da, mevcut açık oranlarınızı artırmak için kullanabileceğiniz bazı ipuçları vardır.İşte bilmeniz gerekenler.

Onları açıklayıcı yapın

Backlinko tarafından yapılan bir araştırma, en uygun e-posta konu satırının 36 ila 50 karakter arasında olduğunu gösterdi.  Aslında, bu uzunluk kısa konu satırlarını (1-15 karakter)% 32,7 oranında geride bıraktı.Bununla birlikte, açık oranlar bu uzunluğun üzerinde azalmaya başladığından, 70 karakterden fazla konu satırlarına dikkat edin.Konu satırınız çok kısaysa, kitleniz büyük olasılıkla e-postayı açmayacaktır çünkü 15 karakterin altında spesifik olmak zordur.  Satış için bir e-posta konu satırı yazdığınızı düşünürsek, belirsiz kalmayı göze alamazsınız.Örneğin, gelen kutunuza şu konu satırlarını aldığınızı hayal edin:

 •İçerik Stratejisi

 •Hızlı soru

• Pazarlama Dersi

Bu kısa açıklamalar size tıklamak için ikna edici bir neden sunmadığından muhtemelen kötü performans göstereceklerdir.  Öte yandan, kısa konu satırları çok özel olabilir ve çok fazla şeyi çok hızlı bir şekilde ortaya çıkarabilir.Örneğin, muhtemelen açıkça bir şey satmaya çalıştıkları için bu e-postaları açmazsınız:

 •15 Dakikalık Çağrı

 •Pazarlama Kursu

 •Koçluk Hizmetleri

 Ancak, bu daha uzun konu satırları açıklayıcıdır ancak bir şeyi satacağınıza dair kesin bir hediye değildir:

 •Nasıl “zamanınızı geri kazanırsınız”

• Sam Smith Beni Önerdi…

 •FB Reklam Maliyetlerini Anında% 30 Azalttım – işte nasıl olduğu

Daha kısa ve biraz belirsiz konu satırları yazmanın tek istisnası, hedef kitlenizin sizinle zaten aktif bir şekilde meşgul olması.Örneğin, metin yazarı Justin Goff tarafından yazılan bu üç e-posta konu satırı, küçük ama oldukça aktif bir e-posta listesine sahip olduğu için iyi çalışıyor:

 •Benimle takıl

• Mükemmeliyetçi

 •Büyük Haberler

 Bu nedenle, liste halihazırda aktif olarak meşgul olduğundan ve içeriğine yatırım yapıldığından, kısa konu başlıkları etkili olabilir.

 Uygun çevrimiçi görgü kurallarını kullanın

Uygun görgü kurallarını kullanmak, özellikle soğukkanlılıkla söz ediyorsanız çok önemlidir. Bu nedenle, tamamen büyük harf yazmaktan kaçının ve çok fazla ünlem işareti eklemeyin. Tüm büyük harflerin uygun olabileceği tek senaryo, bir son tarihi vurgulamak için kullanmanızdır. Örneğin, bu, Ramit Sethi’nin rüya gibi bir iş bulma konusundaki kursunu satma dizisindeki son e-postadır. Emojiler, aynı zamanda uygun görgü kuralları gerektirmelerine rağmen, e-posta pazarlama alanında da giderek daha popüler hale geliyor. Search Engine Journal, e-posta konu satırlarında A / B testi emojilerinin ardından bir rapor yayınladı ve emojili on kampanyadan yedisinin daha fazla kötüye kullanım raporu aldığını gösterdi. Bu, teslim edilebilirlik açısından yıkıcı olabilir, bu nedenle emojiyi kullanmayı seçerseniz, bu metriğe dikkat ettiğinizden emin olun.Ek olarak, emojili konu satırları için açılma oranları aslında emojisi olmayanlara göre daha düşüktü.

Yanlış sözlerden kaçının

Gerçekten haklı gösteremediğiniz sürece abartılı ifadeler kullanmaktan kaçının. Örneğin, bu konu satırlarından herhangi birini kullanmayı seçerseniz, e-postanız iddiaları haklı çıkarmalıdır. 25.000 $ ‘lık bir bonus hediye, ücretsiz bir e-kitap ve bir koçluk seansından daha fazlası olmalıdır.  Benzer şekilde, milyon dolarlık bir dersiniz varsa, bahşişinizin teklife gerçekten milyon dolarlık bir artış sağladığını göstermek için onunla birlikte bir vaka çalışmasına sahip olmalısınız.Yine de, vaka çalışmaları ve veri hikayeleri insanları çekmek için harika bir yoldur.  Ek olarak, bu konu satırlarını takip eden e-postaların her biri değeri haklı gösterebildi.  E-posta çalışmalarınıza kendi sürümlerinizi dahil edin, ancak hiçbir iddiayı abartmayın.

A/B testleri çalıştırın

 E-posta konu satırlarınızı her zaman iyileştirebilirsiniz, bu nedenle sürekli olarak test edin , açık oranlarda% 1’lik bir artış, e-posta performansını önemli ölçüde artırabilir.Test etmeye başladığınızda, hangisinin başarılı olduğunu bilmek için her seferinde yalnızca bir değişkeni değiştirin.Örneğin, iki farklı konu satırının iyi bir testi şöyle görünebilir: Dönüşümleri Nasıl% 60 Arttırdım? Dönüşümleri Nasıl% 60 Artırabilirsiniz?Hemen hemen tüm e-posta pazarlama hizmetleri artık A / B test araçları sunuyor.  Bir hizmet için ödeme yapmak istemiyorsanız, Mailchimp sınırlı sayıda abone için ücretsiz bir hesaba sahip olmanıza izin verir, böylece bugün test etmeye başlayabilirsiniz.

Hedef kitlenizi segmentlere ayırın

 Hedef kitlenize alakalı içerik sunmak, başarılı bir e-posta pazarlama kampanyası yürütmek için çok önemlidir.  Bu nedenle, gönderdiğiniz içeriğin doğru noktaları kapsadığından emin olmak için e-posta segmentasyonundan yararlanın.

 E-posta segmentasyonu, önceki e-postalardan ve web sitenizden aldıkları işlemlere dayalı olarak belirli potansiyel müşterilere belirli içerik göndermenize olanak tanır.  Web sitenize gelen her kişinin farklı ihtiyaçları olduğu için bu paha biçilmezdir.

 Örneğin, bir SEO kursu satıyorsanız, bazı alıcılarınızın SEO konusunda yeni olduğunu, bazılarının ise eğitim materyali arayan ajans sahipleri olabileceğini görebilirsiniz.

 Bu durumda her iki taraf da aynı yola baksa da ihtiyaçları çok farklıdır ve iki farklı sahaya daha iyi cevap verirler.

 SEO konusunda yeni olanlar, bir öğrencinin bir SEO acemisinden yılda altı rakam elde etmeye nasıl geçtiğini kapsayan mesajlaşmaya muhtemelen daha iyi yanıt verecektir.

 Bununla birlikte, SEO, kursun yeni başlayan bir SEO’nun birkaç ay içinde trafiği / dönüşümü ikiye katlamasını nasıl sağladığını ve iş büyümesini nasıl etkilediğini gösteren bir vaka çalışması görmeyi tercih edecektir.

 Satış için konu satırı şablonları

 Artık satış için e-posta konu satırları yazmak için bazı temel yönergelere sahip olduğunuza göre, kendi işlerinizi yapmak için kullanabileceğiniz bazı şablonlar.

 Tüm bu örnekleri Ramit Sethi, Justin Goff, Larry Kim ve diğerleri gibi birinci sınıf metin yazarlarından aldım, böylece en iyinin en iyisi tarafından kanıtlandılar.

Merak uyandırın

 Merak, açık oranlarınızı artırmak için inanılmaz derecede güçlü bir araçtır.

 Belirsiz konu satırları açık oranlarınızı düşürürken, bir hikaye oluşturmak ve önemli bir bilgiyi dışarıda bırakmak, açık oranlarınızı fırlatır.

Her örnekte, kopyanın drama oluşturduğuna para basar, sevinç gözyaşları döker ve bir anahtar parçayı atladığına dikkat edin.

 Daha fazla ilhama ihtiyacınız varsa, BuzzFeed başlıklarına göz atın. Etkileyici başlıklar yazmak için kodu kırdılar ve çoğunu e-posta şablonu olarak kullanabilirsiniz.

 Bu başlıkları yazarken, tıklama tuzağının açık oranlar oluşturmada etkili olabileceğini, ancak yayınlamazsanız satışları artırmayacağını unutmayın.  Bu nedenle, yapacağınızı söylediğiniz şeyi her zaman yerine getirdiğinizden emin olun.

Verileri kullan

 Merak, duygusal olarak yanıt veren potansiyel müşterilerde genellikle daha iyi yankılansa da, veriler mantıksal adımlara yanıt veren potansiyel müşterilere hitap etmenin harika bir yoludur, bu nedenle her yetiştirme sekansında temel bir unsur olmalıdır.

 CoSchedule tarafından 155 milyon e-postayla yapılan bir araştırma, sayıları içeren konu satırlarının, sayı içermeyen e-posta konu satırlarına göre% 206 daha yüksek tıklama oranı yaşadığını da gösterdi.

 Hikaye anlatma

Besleyici bir sekans oluşturuyorsanız, hikaye anlatımı insanları markanıza bağlamanın harika bir yoludur.  Ayrıca, hikaye anlatımı 22 kat daha akılda kalıcı olduğundan potansiyel müşterileriniz sizi unutmayacaktır.

Ağrıdan kaçınma

 Acıdan kaçınmak veya gözden kaçırmamak için bir çözüm önermek, en etkili ve temel metin yazarlığı taktiklerinden biridir.

 Örneğin, bir evi kaybetme fikri, bir ev satın alma fikrinden çok daha güçlü duyguları tetikler.

 Bu nedenle, acı noktasından kaçınmaya odaklanan bir konu satırı yazarak, artan duygulardan faydalanabilir ve metninizi çok daha çekici hale getirebilirsiniz ağrıları için harika bir çözümünüz olduğunu varsayarak.

 Açılma oranlarınızı önemli ölçüde artırmanıza yardımcı olmak için ağrıdan kaçınmaya odaklanan bazı örnekler:

 Acıdan kaçınma konu satırları yazmanın belki de en önemli kısmı, izleyicilerinizi kişisel düzeyde tanımanız gerektiğidir.

Örneğin, bir zayıflama ürünü satıyorsanız, müşterileriniz tartının ne dediğini önemsemeyebilir.  Bunun yerine, aileyle birlikte plaja gitmek için kilo vermek isteyebilirler.

Ağrı çözümü

 Kaçınma, kitlenizin dikkatini çekmenin harika bir yolu olsa da, sorunlu çözüm yaklaşımını da kullanabilirsiniz.

 Bu nedenle, acıyı-çözüm yaklaşımı korkuyu uyandırmak yerine zevki uyandırmak için tasarlanmıştır.  Bu çözümler, olası müşteriyi acıdan uzaklaştırırken, “kolay”, “basit” ve “hızlı” gibi kelimeleri içermelidir.

 Etkileyici unsurdan bahsedin

 Etkileyici unsurdan bahsetmek, açık oranları artırmanın harika bir yoludur.  Benzer idollere sahip olma olasılığınızı gösterir ve sizi daha tanıdık gösterir.

 Örneğin, bir basketbol hayranıysanız ve birisi size Michael Jordan’dan bahseden bir e-posta gönderirse, bunu genel mesajlarla dolu bir gelen kutusunda açmaya muhtemelen daha meyilli olacaksınız.

Ancak bir etkileyiciden bahsediyorsanız, o kişinin genel bir ünlüden ziyade kendi alanınızdaki biri olduğundan emin olun.

 İşte, iğrenç bir şekilde isim bırakmadan bir etkileyiciden bahsetmenin bazı klas yolları.

Kişiselleştirme ekleyin

 Müşterilerin yaklaşık% 80’inin, kendilerine kişiselleştirilmiş teklifler sunan bir markadan satın alma olasılığı daha yüksektir, bu nedenle e-posta konu satırınızı kişiselleştirmenin, diğer önemli ölçümlerin yanı sıra açık oranları artırmaya yardımcı olması şaşırtıcı değildir.

Bu yazın özellikle gelecekte bir yazı gösterilen ilk ikisi, soğuk e-postalar için başvurmanız gereken olmalıdır.

  Eğitim sekansları için, mesajınızı potansiyel müşterinin adı veya şirketi gibi belirli bir alanla kişiselleştirin, bu araştırmalar bunun çeşitli sektörlerde açık havada% 50’ye kadar artırılabilir.

Bir soru sorun

 Bilim, insanların kendileri hakkında konuşmayı sevdiklerini kanıtladı.  Scientific American’ın araştırması, kendinizden bahsetmenin beynin iyi yemek yemek ve hatta uyuşturucu almakla aynı bölgelerini aydınlattığını gösteriyor.

 Bu nedenle, konuşmayı kendinizden ziyade okuyucunuzun etrafında merkezlemek, onlarla daha derin bir ilişki geliştirmenize ve onları daha meşgul tutmanıza yardımcı olabilir.

 Bu nedenle, konu satırınıza kendileri hakkında bir soru sorarak başlayın.

Aciliyet yaratın.

 E-postalarınızdan satışları artırmanın en iyi yollarından biri konu satırlarınızda aciliyet yaratmaktır.

 Bir 2018 çalışması, deneklerin sürekli olarak önemsiz görevleri daha önemli görevler yerine sona erme yanılsamasıyla gerçekleştirmeyi seçtiklerinde aciliyetin gücünü kanıtladı.

 Satışta çok erken olan çok fazla aciliyet spam gibi görünebilir ve hatta insanları kapatabilir, ancak bu, bir yetiştirme dizisini bitirmenin ve insanları harekete geçmeye teşvik etmenin etkili bir yoludur.

Tartışmalı bir şey belirtin.

 Bir uzmanı bir süredir takip ettiyseniz ve konu satırında söylediği her şeye aykırı düşüyorsa, muhtemelen daha fazlasını görmek için tıklamaya ikna olmuşsunuzdur.

 Bu, televizyon yapımcılarının ve dergi editörlerinin insanların dikkatini çekmek için kullandıkları taktiğin aynısıdır.

Bugün bu şablonlardan birini deneyin.

 Unutmayın, konu satırınızın e-posta pazarlama başarınız üzerinde büyük bir etkisi olacaktır.  Bu şablonlardan birini denemek ve mükemmel bir konu satırı oluşturmak için 30 saniyenizi ayırın.

 Potansiyel bir müşteriden haber alamazsanız, bir takip e-postası gönderdiğinizden ve mantıksal ve duygusal sıralamaları denemeyi unutmayın.

 Peki, önce bu e-posta konu satırlarından hangisini deneyeceksiniz?

https://copyblogger.com/how-to-write-killer-email-subject-lines-for-sales/