2021’de editörler, misafirlerden ne gibi katkılar bekliyor?

Çok az sektör değişmeden 2020’den kurtuldu ve dijital medya da farklı değildi.

Influence & Co.’da, tescilli içerik pazarlama yazılımımız ve yüzlerce katılımcı, editör ve gazeteciyle çalışma sürecimiz, sektörün gelişmesini izlemek için bize saha kenarında koltuklar sundu ve pazarlamacılar ve içerik oluşturucular için en alakalı dijital medya araştırmamızı şu şekilde derledik: En son “Dijital Medyanın Durumu” raporumuz.

Konuk gönderilerinin nasıl öne çıkacağını merak ediyor musunuz? Üçüncü dijital medya anketimiz, uzmanların görüşlerini kendi kapsamlı içerik analizimizle birleştiriyor ve sonuç, 2021’de daha fazla başarı elde etmek için içeriğinizi geliştirmek için konuk gönderileri, kullanılabilecek bir araçtır.

En büyük bulgulardan biri mi? Konukların katkıda bulunduğu içerik hiçbir yere gitmiyor. Aslında, editörlerin% 93’ü kendilerini bu yıl aynı sayıda ve hatta daha fazlasını konuk gönderileri yayınlarken görüyor.

Konukların katkıda bulunduğu içerikteki artış, potansiyel katkıda bulunanlar için iyi bir haberdir. Ancak, daha fazla misafir gönderi slotunun kullanılabilir hale gelmesi, konuk katılımcıların cansız satış konuşmaları gönderebilecekleri anlamına gelmez.

Yayın editörleri standartlarını düşürmedi ve muhtemelen düşmeyecekler, bu nedenle yayınların ne istediğini öğrenmek için okumaya devam edin, böylece satış konuşmalarınıza hedefe ulaşmak ve kabul görmeyi başarmak için en iyi şansı verebilirsiniz.

(Not: Aşağıdaki istatistiklerin tamamı 2021 Dijital Medya Durumu raporumuzdan alınmıştır.)

Konuk gönderilerini nasıl öne çıkarırsınız?

Anket yaptığımız yayın editörleri her gün sunum alıyor. Bazen bir tane dileyebilseler de, bu istek selini kısmak için basabilecekleri “abonelikten çık” düğmesi yoktur. Yayın editörlerinin gelen kutularındaki bu sürekli barikat, içeriğinizin okumaya değer olduğundan emin olmanızın neden kritik olduğudur.

Bir konuk gönderisinin gürültüyü kırması için şu dört kutuyu işaretlemesi gerekir:

1. Konuyla ilgili ve tanıtım amaçlı olmayan bir satış konuşması

Editörler, bir yazarın ürünü veya hizmeti için ince reklamlardan biraz daha fazlası olan  veya bazı durumlarda o kadar da ince olmayan – çok sayıda satış konuşması alırlar.

Diğer sahalar promosyondan kaçınıyor, bu harika bir şey ama aynı zamanda yayının kapsamına da uymuyorlar. Satış konuşması, okuyucuların bir dizi başka mecradan edinebilecekleri bir fikir veya perspektif sunabilir.

Belki de bir editörün dikkatini çekmek için yapabileceğiniz en iyi şey konu üzerine, tanıtım içermeyen ve yeni olan dengeli bir satış konuşması yazmaktır. Her gün kaç tane satış konuşması editörünün çalıştığına dikkat edin. Bir editörün kalbine giden yol kısadır, bu nedenle satış konuşmanızı kısa tutun.

Hedef kitlemizle ilgili olan ve bariz bir şekilde kendi kendine hizmet etmeyen güçlü bir konuyla ilgili bir satış konuşması okuma olasılığım daha yüksektir.

– Paul Nolan, Satış ve Pazarlama Yönetimi Editörü

Kişinin neyi anlattığımı bildiği, yayınımızı okuduğu ve ilgili ve üst düzey yöneticilerin kayıtlı sohbet etmeye istekli olduğu açıksa, bir satış konuşmasını okuma olasılığım daha yüksektir.

– Allison Schiff, AdExchanger’da Kıdemli Editör

2. Multimedya içeriği

Editörlerin% 20’sinin 2021’de podcast yayınlamayı düşündüğü göz önüne alındığında, kendinizi podcast’leri olan yayınlar için potansiyel bir podcast konuğu olarak öne sürmeye değer olabilir. Bu rotaya giderseniz, ilgi çekici ve anlayışlı bir sohbetin sonunu getirme yeteneğinizi gösteren sahip olabileceğiniz herhangi bir deneyimi ekleyin.

Editörlerin diğer % 20’si infografik yayınlamayı planlıyor, bu nedenle o grafik tasarımcının hızlı aramada olduğundan emin olun ve % 33’ü videolar için yer açacak, bu nedenle bu ihtiyacı karşılamaya yardımcı olabilecek bir video varlıkları kitaplığı oluşturmaya başlayın.

3. Yeni perspektiflere sahip uzman görüşleri

Yayınlara gönderdiğiniz makalelerin trendlerin önüne geçmesi gerekir ve sektörünüzdeki en son içgörüler konusunda otorite ile konuşabilmelisiniz. İçerik açısından, bazı medya kuruluşlarında bir eğilim zaten ele alınıyorsa, muhtemelen partiye çok geç kaldınız.

Çok tartışılan bir konuyla ilgili satış konuşmanızın kabul edilme şansının çok düşük olması için, okuyucuların başka hiçbir yerde bulamayacakları benzersiz bir görüş veya içgörü sunmanız gerekir.

Konuk gönderileri trendlerin önünde olmalı. Sıcak bir konu hakkında makale teklifleri aldığımızda, bu konuyu zaten biliyorduk ve onunla ilgili makaleler yayınladık.

– Jim Davis, HR Daily Advisor’da Editör

4. Bir “Goldilocks” kelime sayısı

2020’nin ikinci yarısında yayınlanan binlerce içeriği analiz ettik ve en çok paylaşılan içeriğin ortalama 986 kelime uzunluğunda olduğunu gördük. Bu, önceki yıllara göre bir artışı temsil ediyor.

Hedeflediğiniz belirli yayının kurallarına uymak her zaman zorunludur, ancak kelime sayımı açısından herhangi bir kıpır kıpır boşluk varsa, 900 ila 1.000 kelime aralığına girmek paylaşılabilir içerik oluşturmanıza yardımcı olabilir. Bu da bir sonuçtur. Editörler ve katkıda bulunanlar bunu ister.

Konuk olarak yayınlamak, kendinizi tanıtmak, güvenilirliğinizi artırmak ve doğrudan ideal kitlenizle konuşmak için inanılmaz bir fırsattır, ancak editörler mikrofonu bir yabancıya verirken yayınlarını anlaşılır bir şekilde korurlar.

Satış konuşmanızın kabul edilme olasılığını artırmak için, dijital medya endüstrisinin nasıl değiştiğini ve yayıncıların ne istediğini bilmeniz gerekir. Umarım yukarıda tanımlanan dört adım başlamanıza yardımcı olur.

https://blog.hubspot.com/marketing/what-editors-want-pitches