2018 de hayatınıza yön verebilecek uygulamalar

2018’de daha iyi beslenmeye, spor yapmaya, sigarayı bırakmaya, tasarruflu olmaya, daha organize yaşamaya karar verdiniz. Biraz yardım almanız iyi gelebilir. Aşağıda beklentilerinizi gerçekleştirmeniz için size destek olacak en popüler, ücretsiz uygulamalardan bazıları yer alıyor.

MY FITNESS PAL-Diyet ortağınız

Diyetinizi dengelemek ve ek olarak birkaç kilo kaybetmek istiyorsanız, MyFitnessPal uygulaması, kullanıcılar tarafından sürekli zenginleşen devasa veri tabanı sayesinde günlük kalori alımınızı kolayca takip etmenizi sağlıyor. Uygulama, ilerlemenizi görmenizi sağlarken günlük ve kişiselleştirilmiş tahminler ile sizi motive ediyor.

 YUKA-Beslenme destekçiniz

Bu uygulamaya 2017 yılında da rastlamış olabilirsiniz. Henüz ülkemizde olmamasına rağmen, Avrupa ve özellikle Fransa’da yoğun kullanılıyor. Gıda ürünlerinin barkodu bu uygulama ile okutulduğunda insan sağlığına zararlı ve yararlı neler içerdiğini gözler önüne seriyor ve basit renk kodları ile yönlendiriyor. İnsan sağlığına zararlı madde içeren ürünleri kırmızı, sağlıklı gıdalar yeşil, vasat ürünler ise turuncu renk ile gösteriyor. Hatta ihtiyaç halinde sağlığınız için çok daha yararlı benzer bir ürüne yönlendirebiliyor. Her kategoride en sağlıklı besinlerin sıralamasına da ulaşmanıza olanak sağlıyor (et, balık, taze gıdalar…v.s)

 NIKE TRAINING CLUB-Kişisel Antrenörünüz

Nike ekipman üreticisinin uygulaması spor düşkünü kullanıcılar tarafından çok beğeniliyor. Google Play verilerine göre 10 milyondan fazla kez indirilmiş ve beğeni puanı 5 üzerinden neredeyse 4,6 . Uygulama size 160’tan fazla ücretsiz uygulama sunuyor  ve başlangıç seviyesi dahil tüm seviyelere uygun programlar içeriyor. Ayrıca, her hafta performansınıza, hedeflerinize ve kullanım kolaylığınıza göre uyarlanan esnek ancak motive edici bir programa başlama fırsatı sunuyor.

SEVEN-Acele spor servisiniz

Şekle girmek herhalde hiç bu kadar kolay ve eğlenceli olmamıştı. Fit olmak mı, güç kazanmak mı yoksa kilo vermek mi istiyorsunuz. Amacınızı ve seviyenizi belirleyip gerisini Seven’e bırakıyorsunuz. Konsepti basit ve etkili. Uygulama her gün, her yerde ekipmansız yedi farklı yedi dakikalık eğitim sunuyor. Yapmamak için mazeret bulmakta zorlanıyorsunuz. Ayrıca daha fazla motive olmak için uygulamayı kullanan arkadaşlarınıza meydan okuma şansınız da var.

MVELOPES-Finansçınız

Paranızı takip etmek mi istiyorsunuz. Mvelopes uygulaması sizin için tasarlanmış. Uygulama aslında bir on-line para yönetim ve bütçeleme sistemi. Var olan paranızı dijital zarflara (harcama kategorilerine göre) ayırıyorsunuz. Bankanıza bağlanabiliyor, tasarruf ediyor hem de harcamalarınızla ilgili güncel bilgilere kolaylıkla ulaşıyorsunuz.

ANY DO-Hepsi bir arada

Organize olmakta zorlanıyor musunuz? ANY Do kullanın. Dünyada 15 milyondan fazla kullanıcısı olduğu söyleniyor. Outlook posta kutunuz, katılacağınız Facebook organizasyonları, Google takvimleri, yapılacaklar listeniz….Onunla neredeyse her şeyi senkronize edebiliyorsunuz. Tüm kişilerinizle paylaşabildiğiniz, sizi sesinizden tanıyabilen olağanüstü bir uygulama.

WUNDERLIST-Anti-unut uygulamanız

Wunderlist hiçbir şeyi unutmanıza izin vermeyen mükemmel bir Android uygulaması. Sadece bir yapılacaklar listesi işlevi görmüyor. Tüm fikirlerinizi ve listelerinizi cihazlarınız arasında senkronize edebiliyorsunuz. Her liste ögenize fotoğraf, belge, bağlantı ekleyebilip kişilerinizle paylaşabiliyorsunuz. Ayrıca uygulama size son tarihler ve önemli tarihler için uyarı bildirimleri gönderiyor

POCKET-Cep kioskunuz

Her gün sosyal ağlarda düzinelerce ilginizi çeken makaleye rastlıyorsunuz, ancak okumaya vakit bulamıyorsunuz. İşte Pocket uygulaması tam da bu noktada devreye giriyor. Sayfaları tek bir tıkla kaydetmenize ve hatta internet bağlantınız olmasa bile her yerden ulaşıp okumanıza olanak sağlıyor.

QUIT NOW-Dumansız yaşam koçunuz

Uygulama size sağlığınızın gelişim süreci ve kaydettiğiniz başarılar ile ilgili geri bildirimler vererek motive ediyor. Örneğin, bırakalı kaç gün olduğunu, bu süreçte ne kadar tasarruf ettiğinizi, kaç sigara içmediğinizi takip edebiliyorsunuz. Ayrıca sosyal bir uygulama, kendinize bir profil oluşturup diğer kullanıcılarla sohbet edebiliyorsunuz.

Kaynak:

inc.com

blog.any.do.com

blog.wps.com

gottabemobile.com

yuka.com