Emülzer’in öyküsü Kara Sakız tamamlandı

Türkiye’nin ilk yalıtım malzemeleri üreticisi Emülzer‘in kitabı “Kara Sakız”, Editorler.com tarafından hazırlandı.

Emülzer’in 1935 yılında başlayan macerası, arka planında Türkiye’nin zor dönemlerinin, çalkantılı zamanlarının ve büyüme dönemlerinin izlenebildiği bir kurgu içinde anlatılıyor. Dürüstlükten ve güvenilirlikten hiç ödün vermeden geçirilen 75 yılda tek tek üst üste konulan tuğlalarla bugüne kadar gelen Emülzer’in öyküsü sabır, tokgözlülük ve dürüstlüğün insan hayatındaki önemini yeni kuşaklara anlatıyor.

Yalıtım pazarında kendi adıyla özdeşleşen malzemelerin üreticisi Emülzer, bugün yalıtım pazarında likit yalıtım ürünleri alanında öncü ve lider bir kuruluş olarak tanınıyor. Kitapta Emülzer’in kuruluş ve gelişme öyküsü birinci ve ikinci kuşakların ağzından aktarılıyor. Firmanın birinci kuşağından Bedrettin Özman ve Hüseyin Şen, ikinci kuşağından Ercan Şen, Coşkun Özman ve Özcan Özman‘ın yanısıra firmada önceki dönemlerde çalışmış veya inşaat malzemeleri piyasasında Emilzer’le birlikte iş yapmış pek çok kişinin tanıklığı da kitapta yer alıyor.

Nesteren Şencan Görgülü tarafından ilgililerle tek tek konuşularak kaleme alınan kitabın, yakın bir gelecekte basılması planlanıyor.