EKİBİMİZ

Güventürk Görgülü
Müşteri ilişkileri

Siyasal Bilgiler Kamu Yönetimi mezunu. Çalışma yaşamına 1987’de YeniGündem dergisi’nde ekonomi muhabiri olarak başladı. Daha sonra sırasıyla Ekonomik Panorama ve Tempo dergilerinde çalıştı. 1992-94 arasında DİSK Araştırma Enstitüsü’nde sendikal konularda uzman olarak çalıştı. Yeni Yüzyıl Gazetesi’nin çıkışında ekonomi servisinde görev aldı. Günlük İktisat Gazetesi, Express Dergisi gibi çeşitli bağımsız yayıncılık girişimlerine katıldı. Kanal E’de ekonomi editörlüğü ve belgesel prodüktörlüğü yaptı, Hürriyet Grubu içinde GazetePazar’da ekonomi editörlüğü ve köşe yazarlığı, Hürriyet Dergi Grubu’nda özel haber muhabirliği ve editörlük yaptı. Halen İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışıyor. Dünya Gazetesi’nde pazarlama konusunda haftalık köşe yazılarına devam ediyor ve değişik sektörlerden firmalara pazarlama ve pazarlama iletişimi konusunda danışmanlık yapıyor.

Süleyman Kalyon
İletişim Danışmanlığı

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. Gazeteciliğe 1993 yılında başladı. Sırasıyla; Express Dergisi’nde muhabirlik, Dünya Gazetesi, Barometre Gazetesi ve Kanal E’de ekonomi muhabirliği, Kanal 9 TV Ekonomi Servisi’nde haber ve ekonomi programları editörlüğü yaptı. Milliyet 2000’de haber editörlüğü, çeşitli haber portallarında ekonomi ve politika haberleri müdürlüğü, Star TV’de ekonomi programları editörlüğü görevlerinde bulundu. 2002 – 2004 yılları arasında Star Gazetesi Ekonomi Servisi’nde editör olarak görev yaptı. 2004’ten bu yana medya ilişkilerine odaklanan iletişim danışmanlığı yapıyor.

Murat Başboğa
Uluslararası Projeler

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’ni bitirdi. Gazeteciliğe 1992 yılında ekonomi dergilerinde muhabir olarak başladı. 1995-2000 döneminde aralarında Türkiye’nin ilk ekonomi-haber kanalı olan Kanal-e’nin de bulunduğu birkaç televizyon kanalında, yapımcı-sunucu ve editör olarak görev aldı. 2000-2005 döneminde NTV bünyesinde faaliyet gösteren haber portalı NTVMSNBC.com’da ekonomi editörlüğü görevinde bulundu. Daha sonra Referans Gazetesi’nde, Gazeteport ve Guncel.net haber portallarının kuruluşunda çalıştı, editörlük yaptı. Halen Habertürk kanalında editörlük görevini sürdürüyor. Uluslararası finans, enerji ve çelik endüstrisiyle özel olarak ilgileniyor. Profesyonel olarak çevirmenliğini yaptığı iki kitabı bulunuyor.

Mustafa Sönmez

ODTÜ İdari Bilimler Fakültesi’ni 1978’de bitirdi. 1977-80 arasında Tüm İktisatçılar Birliği (TİB) Genel Sekreterliği görevini yürüttü Daha sonra İstanbul’a gelerek Yurt Ansiklopedisi, Yeni Gündem, Nokta, Söz Gazetesi, Ekonomik Panorama, Para, Skylife, GazetePazar gibi yayınlarda araştırmacılık, editörlük, köşe yazarlığı, yayın yönetmenliği yaptı. 1996’dan 2001 yılına kadar TOBB Ekonomik Forum Dergisi’nin yayıncılığını ve genel yönetmenliğini üstlendi. Çeşitli sendikalar, odalar ve sivil toplum kuruluşları için araştırmalar, raporlar hazırladı. Kalkınma ve gelir dağılımı konularının ağırlıkta olduğu çok sayıda yayınlanmış kitabı bulunuyor. Halen Çeşitli haber portalları ve televizyonlarda köşe yazarlığı ve danışmanlık yapıyor, sivil toplum kuruluşları için araştırmalar hazırlıyor, Galatasaray Üniversitesi’nde Medya üzerine ders veriyor.

Nalan Manyaslı Alakent

Marmara Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu mezunu. Gazeteciliğe Güneş Gazetesi’nde başladı. Kültür-Sanat’a yöneldi. Özgür Gündem’de, Aydınlık’ta editör olarak görev aldı, sinema eleştirileri yazdı. Radyolarda kültür programları hazırlayıp sundu. Hürriyet Gazete Pazar’da tiyatro eleştirmenliği yaptı. Bilimden edebiyata, felsefeden sinemaya, mimariden spora çeşitli alanlarda dünyaca tanınan 747 kişinin sıra dışı yaşamlarını konu alan Akılların Buluşması adlı kitabı yayınlandı. TV programları ve bilgi yarışmalarında uzmanlaştı. TV’de yayınlanan değişik yarışma programları için sorular hazırladı. Halen çeşitli bilgi yarışması programlarının ve gazete internet sitelerinde yer alan bilgi yarışmalarının soru yazarlığını yapıyor.

Levent Gürses

Darüşşafaka ve Basın Yayın Mezunu… Gazeteciliğe 1983’te UBA’da başladı. THA, Dünya, Cumhuriyet, Para dergisi, Milliyet, Yeni Yüzyıl, Liberal Bakış, Sabah, NTVMSNBC ve Vatan’da muhabirlik, editörlük yaptı. Haberler, araştırmalar yazdı, ekonomi, dış haberler sayfaları hazırladı. Finans sektörü ve dünya ekonomisindeki gelişmelerle özel olarak ilgileniyor.

Fahri Alakent

Üniversitelerde Türkoloji, Hititoloji, İktisat, İş İdaresi okudu. Gazeteciliğe, 1987 yılında Söz Gazetesi’nde foto muhabiri olarak başladı, Ekonomik Panorama’da devam etti. Para ve Tempo’da muhabirlik, Ekonomik Trend’de editörlük, Özgür Gündem’de ekonomi şefliği, Hürses ve Liberal Bakış gazetelerinde yazı işleri müdürlüğü yaptı. Kanal E Televizyonu’nda Ekonomi Gece şefi, Barometre Gazetesi’nin Genel Yayın Yönetmeni oldu. Habertürk ve Yarın Gazetesi’nde Ekonomi Editörlüğü, Nokta Dergisi’nde ve Dünya Gazetesi’nde ise Yayın Koordinatörlüğü ve editörlük gibi görevlerde bulundu. İnternet yayıncılığı ve prestij projelerinin geliştirilmesi konularıyla özel olarak ilgileniyor.

Mine Türkili

Siyasal Bilgiler Kamu Yönetimi ve İtalyan Filolojisi Mezunu. Gazeteciliğe 1989 yılında Tempo Dergisi’nde başladı. Daha sonra Ekonomik Bülten, Ekonomik Trend dergilerinde çalıştı. Hürriyet Dergi Grubu’nda italyanca çeviri yaptı. Lezzet Dergisi’nde yemek yazıları yazdı. 2000 – 2003 yılında Sicilya’da serbest gazeteciliğe devam etti. İtalya ve özellikle Sicilya hakkında yazıları yayımlandı. Halen sanathaber.net İtalya temsilcisi, Karaf Dergisi’nde şarap ve gezi yazıları yazıyor ve italyanca çeviri yapıyor.

Yekta Kılıç

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Mezunu. Mesleğe 1995 yılında Uzman Yayıncılık’ta başladı. Tarım ve hayvancılık, lojistik ve gıda sektörlerine yönelik dergilerde muhabir ve editör olarak çalıştıktan sonra Macro Economy dergisinin haber merkezine geçti. Hürriyet Grubu tarafından yayınlanan Türkiye’nin ilk Pazar gazetesi GazetePazar’ın ekonomi servisinde çalıştı. Daha sonra sırasıyla Hürriyet Dergi Grubu ve Milliyet Dergi Grubu bünyesindeki çeşitli yayınlarda muhabir olarak görev yaptı. Bir süre halkla ilişkiler alanında çalışarak Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarına medya ilişkileri yönetimi konusunda danışman olarak hizmet verdi. Güneydoğu bölge ekonomisi ve Türkiye’nin sınır komşularıyla ekonomik ilişkileri konularıyla özel olarak ilgileniyor.