Aman Dikkat yarışmasının sorularını Sorushop.com hazırlıyor

Editorler.com üyeleri tarafından hazırlanan ve 3 aydaki üye sayısı 2 bin 750’yi aşarak kulvarında rekora koşan Sorushop, Kanal 1 Televizyonu’nun iddialı yeni yarışma programı Aman Dikkat’in sorularını hazırlayarak alanında bir ilke imza attı.
Yapımcı ve yönetmen kardeşler Burçin ve Gülçin Özdemir’in Format Türkiye sahibi olduğu Sinerji Film Yapım’ın yapımcılığını üstlendiği Aman Dikkat adlı yeni yarışma programı hafta içi 5 gün ekranlarda oluyor. Orijinal adı Attention a’ la Marche olan yarışma programı her gün finalist yarışmacıya 10 milyar lira kazanma imkanı tanıyor. Sunuculuğunu Vatan Şaşmaz’ın yaptığı programın; genel kültür, günlük yaşam ve insan davranışları üzerine yarışmacılara yönelttiği soruları ise Bilgi Yarışması ve Soru Üretim Portalı Sorushop hazırlıyor.

Programın formatına uygun çok özel ve renkli sorular hazırladıklarını ileten Sorushop Yayın Koordinatörü Nalan Manyaslı Alakent, Aman Dikkat’in güncel hayatta karşımıza çıkan sayıların tahmini üzerine kurulu yepyeni bir yarışma programı olduğunu anımsatarak, Sorushop’un her geçen gün hedefine doğru hızla yol aldığını ve gelecekte soru dünyasına ilişkin başka projeleri de hayata geçireceklerini vurguluyor.

Türkiye’nin ilk profesyonel “online bilgi yarışması, soru üretim ve satış portalı” www.sorushop.com şirketlere, görsel ve yazılı medyaya, bilgi yarışma programlarına “özel proje” kapsamında soru hazırlamasının yanında, hiçbir yerde yayınlanmamış ve “doğruluğu test edilmiş” sorularıyla, kanıksanmış bilgi yarışma sitelerinden sıkılanlara iyi bir alternatif sunuyor. Ayrıca isteyenler Sorushop üzerinden alacakları küçük bir kodla kendi sitelerine de yarışma ekleyebiliyorlar.