Pekerler İnşaat’ın kurucusu Bekir Peker’in anıları Editorler.com’dan…

Türkiye’nin ilk restoratörlerinden Bekir Peker’in biyografisi Editorler.com tarafından hazırlandı. Kitabın editörlüğü Nesteren Şencan Görgülü tarafından gerçekleştirildi.
Türkiye’nin ilk restorasyon ustalarından ve Pekerler İnşaat’ın kurucusu Bekir Peker’in biyografisi Editorler.com tarafından hazırlandı. Kitabın editörlüğü Nesteren Şencan Görgülü tarafından gerçekleştirilirken tasarım ve uygulaması Portakal tasarım bölümü tarafından yapıldı.

Bekir Peker’in kaleme aldığı anı notlarından yola çıkılarak, Nesteren Şencan Görgülü’nün Bekir Peker ve diğer aile üyeleriyle yaptığı söyleşiler sonucunda hazırlanan anı kitabı “Ben Bekir Peker” adını taşıyor.

1930’lu yılların başında Bekir Peker’in çocukluk çağında İstanbul’a gidip gelişleriyle başlayan öykü, Peker’in lise öğrenimi için İstanbul’a gelmesi ve restorasyon işine girmesiyle devam ediyor. 1940’lar 50’ler ve ilerleyen yıllarda, arka planında Türkiye’nin restorasyon tarihinin yer aldığı anılar, başarı-zorluk, kazanma-kaybetme, umut ve hayal kırıklığı arasındaki uzun yaşam öyküsünü bir solukta okuyucuya aktarıyor.

Pekerler İnşaat tarafından yayınlanan anı kitabı, restorasyon ve mimarlıkla ilgilenen herkes için önemli bir kaynak niteliğinde.